Wpis z mikrobloga

Zamknąłem 4 miesiąc grania na skrzypach, przez ostatnie trzy tygodnie ćwiczyłem trochę w ciemno bo lekcji nie miałem, ale od momentu wyjścia ze szpitala nie było dnia cobym instrumentu #pdk do rąk nie wziął. Z codziennymi ćwiczeniami 30-50 minut nie mam problemu, skrzypce to jedna wielka nauka systematyczności. Mam komfort możliwości grania nawet do 23:00, tak więc bez wymówek że czasu nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą przekładam sobie to w ten sposób - skoro jakimś cudem znajduje 1-2h dziennie na smartphona to nie ma bata abym nie znalazł pół godziny dla skrzypiec. Parę nowych materiałów na instagram wleciało:
https://www.instagram.com/violinonerd/

Tymczasem nowy rok, nowa praca i nowa nauczycielka skrzypiec ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest genialna, nowy punkt widzenia na te same problemy, już wcześniej widziałem że wyłapuje więcej błędów, teraz przekonałem się do niej jeszcze bardziej. Dostałem parę tipsów co do lewego kciuka, ale bardzo genialną poradę co do prowadzenia całego smyczka.

Kończymy muzyczne przedszkole i zaczynamy rozczytywać nuty bez podpisywania numerów palców (odpowiednik tabów gitarowych), którymi należy pacnąć na strunie. Pod tym względem pierwsza nauczycielka nas mocno rozpieszczała i za każdym razem nam je podpisywała. Na początku na gryfie miałem pełno znaczków, aby mieć jakikolwiek pogląd gdzie mam trafiać palcami, pozostawiłem już tylko jeden i resztę zaczynam łapać słuchowo. Krótko mówiąc żarty się skończyły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż skończyły się w momencie kiedy po 3 miesiącach nauki byłem szykowany na koncert (ʘʘ) Jako że można to nazwać jakimś jako takim progresem, szykuje kompilacje moich ćwiczeń od samej pierwszej lekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie pozostaje nic innego jak piłować dalej ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wołam @Kobieta-z-Kaloryfera @PsichiX

#skrzypce #naukagrynaskrzypcach #produkcjamuzyki #tuxgranaskrzypcach
t.....4 - Zamknąłem 4 miesiąc grania na skrzypach, przez ostatnie trzy tygodnie ćwicz...

źródło: comment_UIBOpPLaKzVqcvKYLl6jeL2yjUW9xx1w.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@tux3284: Nie da się ukryć że trudno tego się słucha ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale trzymam kciuki i życzę sukcesów. Może kiedyś coś razem nagramy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@AlcoMatt: Wiem, będzie materiał z samego początku, gdzie jest jeszcze gorzej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Zrozumiałem że nic się z dupy nie bierze, że to praca praca i jeszcze raz praca. Jednak rośnie to w miarę przyzwoitym tempie a ja pomimo że nieraz boli nie tracę motywacji ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz