Wpis z mikrobloga

@vviktor_88: Jesteś pewien, że to rowerowe lobby forsuje idiotyczne pasy dla rowerów na drodze? Nikt normalny po tym nie chce jeździć, to raczej są pomysły idiotów siedzących za biurkiem widzących rower jedynie w momencie, gdy jadą do pracy przez okno samochodu/autobusu.
A swoją drogą, te pasy rowerowe w teorii są świetną inicjatywą, ale niestety dzięki naszym kochanym polskim kierowcom są po prostu #!$%@? niebezpieczne.
@vviktor_88: Z tych nowych dróg widziałem jedynie tą na Cynamonowej i szczerze to dużo się nie zmieniło. Jedynie co się zmieniło, to że bardziej slalolem się tamtędy teraz jeździ ¯_(ツ)_/¯ Chociaż przyznaje, że na papierze to wyglądało obiecująco. Sporo osób tamtędy jeździ po chodniku i liczyłem na to że budowa drogi, chociaż trochę zachęci ich do jeżdżenia tam po ulicy, zwłaszcza że ruch tam jest praktycznie znikomy przez większość dnia
@vviktor_88: Kilka z punktów tej petycji jest co najmniej dyskusyjna. Mieszkam przy Dereniowej od 3 lat. Po przebudowie ulicy słyszałem o jednym wypadku, ostatnio, potrącenie dzieci na pasach (a przynajmniej o tym jednym słyszałem, może było więcej, choć śledzę regularnie lokalne wiadomości i o większej liczbie wypadków nie słyszałem). Osobiście nie za bardzo widzę związek między zwężeniem ulicy a tym wypadkiem, więc pytam (całkowicie serio) - są jakieś badania na poparcie