Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Cwicze rano na czczo, przed treningiem wrzucam kofeine 400-600mg, na examine.com znalazlem info ze kofeina jednak podnosi poziom kortyzolu, a wyższy kortyzol przy redukcji raczej nie teteges. Wyrzucic kofeine na jakis czas i zobaczyć czy cos szybciej będzie lecialo czy raczej sie tym nie przejmowac?
  • 9
@Kielek: nie przejmuj się takimi bzdurami (inna sprawa, że 600 mg w jednej porcji to dość sporo). To jest tyle warte, co "okno anaboliczne" i zwiększane wydzielanie poziomu hormonu wzrostu po treningu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Kielek: Podnosi na chwilę czy na stałe? Kortyzol przy redukcji źle? A jak się zregenerujesz po treningu bez kortyzolu? Kortyzol powoduje nadwagę, czy nadwaga podwyższa kortyzol? I czy w ogóle jest związek. I ponownie - chwilowy strzał kortyzolu jest zły czy dobry? :)

Co mam na myśli to to, że zwracasz uwagę na nieistotne rzeczy. Sylwetka ma być efektem treningu i diety. Kofeina podnosi efektywność treningu. Wahania kortyzolu to naturalny, pożądany
@Kielek: na redu nie unikniesz podniesionego kortyzolu, organizm jest w deficycie, czyli w ciaglym stresie. Ale jak dla mnie nie ma sensu go dodatkowo podbijac trenujac naczczo. To jest bezsens, skoro i tak masz zjesc okreslona ilosc kcal to lepiej czesc wrzucic okolotreningowo.
@Kielek: Jak chodziłem rano przez jakiś czas, to przed spaniem trochę węgli jadłem a przed treningiem szejk białkowy z jakimś dobrym źródłem tłuszczu i dla mnie nawet spoko było.