Wpis z mikrobloga

SOLGAZ - janusze testów kuchenek gazowych - http://www.wykop.pl/link/3538343/solgaz-jednak-mial-racje/#comment-42177439

Zrobili test który polegał na odpaleniu kuchenki gazowej na 100% i gotowaniu w ten sposób wody w garnku przez godzinę. Nawet dziecko wie, że do podtrzymania gotowania się wody wystarczy dużo mniejszy płomień.

Wszystko świetnie widać na wykresie zrobionym przez @SOLGAZ :-) Dodatkowo pięknie widać dokładność pomiarów, czerwona linia powinna być prosta, ale czepianie się takich rzeczy to kopanie leżącego.

No ale założyli wykop "Solgaz jednak miał rację! - Udowadnia niższe zużycie gazu", więc wszystko jest wyjaśnione ( ͡º ͜ʖ͡º)

#afera #aferasolgazu #solgaz
Pobierz
źródło: comment_6tGY8Pn2gxvxW6KnqAww0f7yKtdDVLT0.jpg
  • 16
Nie mniej brakuje oznaczenia niepewności pomiarów.


@megawatt: Brakuje dokładności. Test był robiony na szybko tylko by odeprzeć nieprzychylne komentarze na Wykopie. Mogliby zorganizować to dużo lepiej, ale dając sobie więcej czasu na to, nawet mogliby puścić na żywo przeprowadzanie godzinnego testu, sama zebrana widownia byłaby już dla nich jakimś rozgłosem, a i mogliby zdyskredytować wszystkie według nich "oczernienia" na żywo i przed publiką. Ale wyszło jak wyszło.
Brakuje dokładności.


@TheMan: to by wyszły duże niepewności i tyle, ale najbardziej brakuje określenia metodologi i warunków pomiaru.

Test był robiony na szybko tylko by odeprzeć nieprzychylne komentarze na Wykopie. Mogliby zorganizować to dużo lepiej, ale dając sobie więcej czasu na to, nawet mogliby puścić na żywo przeprowadzanie godzinnego testu,


@TheMan: mam przypuszczenia graniczące z pewnością, że to akurat zrobiono celowo - ta płyta prawdopodobnie ma wyższą sprawność, ale nie
@lemo: w 40 minut to ja zagotuje garnek z 20l wody na zwyklej kuchence, a z pokrywka i wylaczanym gazem ta woda nie bedzie tracic wiecej niz 0,5 stopen C na minute, wiec rzeczywiscie test z dupy.

Bezwladnosc cieplna wody jest ogromna i tak jak ogrzewanie jej na pelnej mocy ma jakis sens, tak utrzymywanie maksymalnej temperatury na pelnej mocy to zwykle marnotrastwo i brak znajomosci podstawowych praw fizyki.
@Wafellini: Przy czym powiedziałbym, że takie działanie dodaje realizmu testowi. Ostatnio na obiedzie rodzinnym kobiety się kłóciły z męską częścią rodziny, że jak się zostawia wyższy ogień, to się szybciej gotuje, bo więcej bąbelków leci a maksymalna temperatura wody nie ma tutaj żadnego znaczenia xD

Podejrzewam, że takie racjonalne podejście do tematu jak Twoje nie jest zbyt często stosowane przy gotowaniu.
@turbowarzywo: Wyjątkowo merytoryczny komentarz. Jasne, że ta linia nie będzie idealnie prosta, ale zobacz sobie jaki wychodzi błąd pomiarowy pomiędzy pomiarem w 15 min i 30 min oraz zastanów się co mierzymy (przepływ gazu przy otwartym palniku kuchenki, bez majstrowania przy pokrętle regulującym poziom otwarcia palnika).
@Herubin: Zabawna historia i zapewnie prawdziwa, ale przy jednym dodatkowym założeniu - wątpię, żeby ktoś twierdził coś takiego o gotowaniu przy pełnym otwarciu palnika. Jestem w stanie zrozumieć, że jak ktoś powoli coś gotuje (palnik otwarty dużo poniżej pełnej mocy), to zostawia to na takim średnim gazie przez pewien czas bez zabawy w zmniejszanie płomienia. Ale jak ktoś gotuje na pełnym gazie przez godzinę 2 litry płynu, to by chyba większość
@megawatt:

podpisano mgr inż.


super, że musiałeś się pochwalić, że wiesz o czymś takim jak niepewność pomiarowa poprzez wpisywanie tytułów naukowych :D, na grobie też sobie każesz wyryć, że masz inżyniera?
na grobie też sobie każesz wyryć, że masz inżyniera?

@mwmichal: jeśli śmierć będzie miałą związek z wykształceniem to tak - czyli nie sądzę

wcześniejsza wypowiedź ma duży związek z posiadanym tytułem zawodowym i zdobytym wykształceniem niezbędnym do uzyskania tytułu więc użyłem tytułu który mi przysługuje