Wpis z mikrobloga

Wcześniej mi się wydawało, że będąc niebieskim paskiem albo się podchodzi poważnie do związków, albo traktuje się kobiety wyłącznie jako obiekty seksualnie.
Dowiedziałam się jednak, ze istnieje grupa mężczyzn, którzy wartościują kobiety, przyklejając im jedną z dwóch metek: "do związku" albo "tylko do bzykania". Jedne są tylko na raz, a w drugich szukają matek swoich gówniaków.

A jak jest z Wami mirki?

#niebieskiepaski #zwiazki #seks #tfwgf #mirabeliasonduje #ankieta

Co myślisz o takim rozbieżnym traktowaniu kobiet?

  • Sam tak robię i uważam, że to w porządku 54.3% (57)
  • Sam tak robie, ale nie uważam, ze to w porzadku 6.7% (7)
  • Traktuje wszystkie swoje kobiety poważnie(zwiazek) 25.7% (27)
  • Dla mnie wszystkie kobiety są tylko do seksu 4.8% (5)
  • Inna odpowiedź (napisz w komentarzu) 8.6% (9)

Oddanych głosów: 105

  • 15
@Mirabelia Ten mechanizm działa w obie strony. Kobiety też patrzą na mężczyzn w podobny sposób - jednych traktują niepoważnie, ale idą z nimi do łóżka z banalnych powodów, drugich postrzegają jako potencjalnych partnerów, mają do nich więcej szacunku i starają się o względy w inny sposób, niż w przypadku tych pierwszych.
@Mirabelia: Nie nadajecie się (dzisiejsze kobiety) ani do bycia matkami dla dzieci, ani do bycia żonami dla mężów. Czym poważniej męzczyzna traktuje związek i czym więcej daje od siebie, sądząc że będzie miał pewny grunt pod nogami - tym później więcej traci. Ja stracilem prawię dekade życia i zdrowie które odzyskuję do dzisiaj. Bycie singlem najlepsze, a roks jest pod dostatkiem.
Pozdrawiam.
@Mirabelia: Ja sobie w ogóle nie wyobrażam seksu bez miłości, więc tak nie wartościuje, ale jak ktoś sobie wyobraża, to nie jest to takie głupie. Nie każda laska, która jest podniecająca, jest też fajna i ma predyspozycję na żonę/matkę. Wiele kobiet żali się, że faceci nie traktują ich poważnie i często to są właśnie takie plastic-fantastic albo po prostu te "trudne i szalone", z którymi żaden facet o zdrowych zmysłach nie
Wcześniej mi się wydawało, że (...) albo się podchodzi poważnie do związków, albo traktuje się kobiety wyłącznie jako obiekty seksualnie.

Dowiedziałam się jednak, ze istnieje grupa mężczyzn, którzy (...) przyklejają im jedną z dwóch metek: "do związku" albo "tylko do bzykania"


@Mirabelia: przecież jedno i drugie zdanie to jest dokładnie to samo
@Mirabelia: To nie to wartościowanie "ty jesteś na żonę, a ty do bzykania" jest złe, tylko traktowanie człowieka tak lub inaczej bez uświadomienia mu tego. Jeśli ja chcę seksu, i ona chce seksu, i oboje nie chcemy związku, to przecież wszystko w porządku tak? I tak samo jak ja chcę związku, i ona chce związku - to seks przychodzi sam z siebie - też jest w porządku. Dopiero wtedy jest problem,
@Sojerr: @miesozerna: Nieprecyzyjnie się wypowiedziałam.
Chodziło mi o to, że wcześniej sądziłam, iż istnieje grupa mężczyzn, którzy każdą kobietę traktują poważnie, a obok niej funkcjonuje druga grupa niebieskich pasków, którzy wszystkie dziewczyny traktują instrumentalnie. Albo się jest w jednej grupie, albo w drugiej - na zasadzie jednolitego standardu.
@pzkpfw: To bardzo przykre co piszesz. Nie dla mnie, tylko dla Ciebie.
Życzę Ci żebyś pozbył się dawnych uraz i spotkał osobę, która dobitnie pokażę Ci, że istnieją dobre i wartościowe kobiety.