Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Ofacet: samosąd to oczywiście zawsze paskudna sprawa, ale nieuczciwe jest podawanie o tym informacji całkowicie pomijając kontekst, czyli chociażby fakt, że akcje dywersyjne miały miejsce i zginęło kilkudziesięciu polskich żołnierzy (a już po wkroczeniu Niemców sformowano oddział selbschutzu) a następnie ludność miasta stała się ofiarą brutalnych represji (do końca 1939 r. wymordowano ok 2000 mieszkańców)
@awcalezenie: Po prostu nie ma co być "Chrystusem Narodów" i teraz przepraszać za coś co było tyle lat temu. Niemcy nigdy nie przeprosili Herero, Nama czy Chińczyków, Turcy nie przeprosili Ormian, dlaczego więc my mamy przepraszać Niemców, Ukraińców czy Czechów?
@awcalezenie: ale są solidne poszlaki, choćby wspomniany przeze mnie wcześniej oddział selbschutzu. Niewinne ofiary z pewnością były, ale taka jest brutalna logika linczu i na to już nic nie poradzisz. Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, ale po prostu na wojnie życie ludzkie ulega drastycznej dewaluacji i najczęściej najwyższą cenę płacą, tzw zwykli ludzie (którzy swoją drogą też dość często przechodzą przez ten czas robiąc lub przyglądając się biernie dość paskudnym rzeczom). Tak
@Balcar: Chodzi mi bardziej o zwrócenie uwagi na to, że Polacy (przynajmniej część) niczym się nie różnią od Niemców nazywających obozy koncentracyjne "Polskimi", albo Rosjanom zaprzeczającym ludobójstwu w Katyniu. Nie rozumiem czemu się o to oburzamy, każdy naród chce być "czysty" i "usprawiedliwiony".
Wystarczy napisać "przeprosić", a już zaczyna się festiwal agresji. Szkoda że nikt nie pochyli się nad niewinnymi ofiarami i nie chce wyciągnąć wniosków. No bo po co? To
@awcalezenie święci nie jesteśmy, też mamy kilka masakr na koncie. Tylko były one znacznie rzadsze niż wśród innych narodów. Akurat w kwestii okrucieństwa jesteśmy za plecami zachodnich państw.
@Magnolia-Fan: @Balcar: Gdy Niemcy zajmowali nasz kraju wielu ludzi uważało, że to przecież cywilizowany naród - ojczyzna wspaniałych artystów, filozofów i naukowców. Po prostu nie może być źle.

Mój wpis trzeba rozpatrywać też pod kątem ostatnich wydarzeń i politycznej reakcji władz na te incydenty. Jeśli takie incydenty będą się powtarzać, to jesteśmy na prostej drodze do takich linczów i kto wie do czego w dłuższej perspektywie.