Wpis z mikrobloga

@hrabina_mana: Przyglądam się temu i jest to co najmniej niepokojące. Społeczeństwa coraz dalej przesuwają granicę tego co jest dopuszczalne i co jest normalne z jednej strony - być może to cena postępu. Pomaga w tym internet i treści jakie można w nim znaleźć - bez tabu. Wartości wyższe odchodzą w cień, zostaje jedno myśląca papka ludzi, bez tożsamości, bez własnego zdania, skazana na to co powiedzą jej inni.
@hrabina_mana: Trudno się nie zgodzić. Bezkrytyczność to cecha młodych, elastycznych, uczących się życia. To forma dostosowania się do środowiska w którym się funkcjonuje. Gorzej, kiedy dorastając nie nabywamy umiejętności krytycznego myślenia. To rola rodziców, systemu edukacji, mediów. Ale bezkrytyczni rodzice nie wychowają krytycznie myślących dzieci, system edukacji promuje bylejakość, o mediach nawet nie wspomnę.

Symbole były obecne w kulturze od zawsze. Grupują ludzi podobnie myślących, ich forma w prosty sposób przekazuje
@apaf: Sądzę, że należałoby zacząć od uwrażliwiania młodych ludzi na różne tematy i w różnych dziedzinach. Np. w szkole nie pytać "co autor miał na myśli", lecz jak to można odczytać teraz, co dla ciebie to i owo znaczy. Jeśli przyjmujemy wszystko jako coś z góry zaplanowanego, przygotowanego do natychmiastowej konsumpcji, niestety, tworzymy spoleczenstwo odbiorców. NWO?
@apaf: "Being possessed by a demon is called dancing these days, is it? Plus, the song is absolute ear aching crap. Then, there's the symbolic all-seeing eye at the end, it all makes sense now. Everything the illuminati touches turns to shit." hehe
@hrabina_mana: Masz rację, tylko kto to ma zrobić? Żyjemy coraz szybciej, mamy coraz mniej czasu na mniej przyziemne sprawy, martwimy się o materialne jutro. W tym tłoku spraw ważnych do egzystencji, zaczyna brakować miejsca na sprawy do rozwoju osobistego. Czy to jest zaplanowane? W dużej części tak moim zdaniem. Społeczeństwo ma być zmęczone, podzielone, ogłupiałe, niezdolne do krytyki, w maraźmie - łatwiej się taką masą steruje.

Co do tej reklamy -
@hrabina_mana: Otóż to :) Być może żyjemy w czasach na tyle technologicznie zaawansowanych, że potrzeba codziennej 8 godzinnej pracy jest sztucznie utrzymywana. Bo rządy obawiają się inteligentnych, charyzmatycznych osób z nadmiarem czasu.

Istnieje projekt https://www.thevenusproject.com/ . Dawno tam nie zaglądałem, czytałem o nim lata temu. Poczytam sobie dokładniej na jego temat zanim coś o nim powiem szczegółowo - ale ogólne założenia są ciekawe.
@hrabina_mana: O ile będę miał coś ciekawego do powiedzenia. Sam muszę odświeżyć sobie ten projekt i co się zmieniło. Kiedyś mi imponował, teraz jestem bardziej krytyczny, czytaj stary. Temat po części wyczerpaliśmy, ale zapraszam na priw z czymkolwiek - lubię takich dyskutantów.
@hrabina_mana: Jestem po połowie godziny najnowszego filmiku ze strony i muszę stwierdzić, że nie stracił na aktualności. Może zrobię z tego znalezisko, ciekawe czy się przebije.