Wpis z mikrobloga

Mirki rozsypal mi się dysk w laptopie (nie mogę już nawet odpalić komputera do poziomu Windowsa) . Muszę kupić nowy, planuje uderzyć w 500gb ssd.
Pytanie do ludzi z #olsztyn jaki serwis polecacie? Powiem wprost, jestem wygodny chce zanieść laptopa i mieć gotowego za parę dni. Wiadomo dysk swoje kosztuje, zamontowanie i ogarnięcie sprawy z Windowsem. Mam tego świadomość.
Mirki z tagu #komputery warto iść w ssd, jest znacząca różnica? 250 to mało, wolę dołożyć i mieć 500gb.
  • 27
  • Odpowiedz
@bruki323: @WooCash93: @schreder: Mirki jakim programem moge sprawdzić, czy mója płyta główna? obsługuje dyski ssd? Może znacie też program do sprawdzenia kondycji dysków co mam teraz?
Muszę wymienić ten dysk, dorabiam sobie jako DJ i dysk ssd to świetna sprawa.
Laptop to Lenovo z7100 ideapad
  • Odpowiedz
@miesiektoja: Raczej wystarczyło by sprawdzić czy laptom na złącze SATA 3, bo na SATA 2 nie wykorzystasz pełnych możliwości SSD. Ewentualnie tak jak pisałem wcześniej, jeśli jest miejsce to można by i wsadzić 2 dyski jeden mniejszy SSD na system i najważniejsze programy a HDD miec jako magazyn.
  • Odpowiedz
@miesiektoja: każdy sata obsługuje. Tylko jak masz np. sata 2 to max 250mb chyba, ale to i tak z 3x więcej niż twój hdd osiąga. Ogólnie to na 100% masz sata 3 w tym lapku jeśli go nie kupowałeś dalej niż 5 lat temu a wątpię.
  • Odpowiedz
@miesiektoja: No tak patrząc po wyniku Health to bym go zmienił, bo może pierdyknąć. Mój ma podobnie i działa jeszcze, ale nie znasz dnia ani godziny. Robisz ostrą bibę w Summerze na Kortowie a tam bach, koniec muzyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@miesiektoja: Możesz ale musisz wygooglować poradnik jak sprawdizć czy sata 3 bo w robocie jestem i mi się nie chce szukać :P Co do drugiego miejsca to też szukaj w specyfikacji lapka.
  • Odpowiedz
@miesiektoja: na tym komputerze może i nie uzyskasz pełnej prędkości, ale jak kiedyś zmienisz kompa, to inwestując w np. 850EVO (z gw. na 5 lat) masz od razu sprzęt z wysokiej półki, montuje już któryś z kolei z tą myślą, i Wszyscy bardzo zadowoleni z pracy tego dysku
  • Odpowiedz