Wpis z mikrobloga

Z tego co pamiętam to nie. W momencie kiedy zaktualizowałeś windowsa do 10, to na twoim koncie microsoftu została zapisana informacja, że przysługuje ci ta aktualizacja.
Windows w wersji OEM.
Zmieniam całkiem dysk, i z tego co wiem to można wszystko wymienić oprócz płyty głównej bo Windows przypisuje się jakoś na biosie.. Ale chciałem się upewnić bo różnie piszą w internecie
@kbryla Zawsze możesz odpowiednio wcześniej wyciągnąć swój klucz ze systemu (z tego co pamiętam, przy aktualizacji do Windows 10 generowany był nowy numer) i później po prostu zainstalować bezpośrednio Windows 10 z użyciem z tego klucza :) Ale myślę, że nawet z kluczem od 8.1 zainstalujesz sobie bezpośrednio Windows 10, bez potrzeby wcześniejszej instalacji 8.1 i późniejszej aktualizacji do wyższej wersji.
@kbryla: jak masz klucz od 8 to podajesz go podczas instalacji, jak podczas instalacji niei pojdzie, to olej to i aktywuj klucz po instalacji systemu, łyknie na pewno. Jak nie masz klucza, tylko jest w biosie to uzyj get_win8key mi zawsze działało. Dodam, że można też aktywować 10 kluczem z 7, trzeba tylko wybrać dobrą wersje systemu. Robiłem tak na lapkach z 8 jak i 7.
@kbryla: System możesz pobrać o oficjalnej strony (szybciej jest przez Windows ISO Downloader). Zainstaluj bez podawania kodu. A na końcu instalacji po prostu się zaloguj na konto microsoft
PS. Klucz moim zdaniem też warto wyciągnąć w razie czego :)