Wpis z mikrobloga

Po pierwsze, wg Was warto kupić któryś z tych modeli? Nie mam za dużych wymagań, ale warto w ogóle je rozważać? Są w atrakcyjnych cenach i to mnie bardzo interesuje właśnie:

Hyundai FL50272 za 1399 zł z oficjalnego sklepu Hyundai na Allegro:
http://allegro.pl/telewizor-led-50-hyundai-fl50272-100hz-fullhd-ci-i6645070245.html

Hyundai FLE50211 za 1569 zł z oficjalnego sklepu Allegro:
http://allegro.pl/telewizor-led-50-hyundai-fle-50211-adapter-wifi-i6589958418.html

Ogólnie za dużo telewizji nie oglądam. Częściej już jakieś filmy lub seriale z internetu, czasami jakiś mecz, i ostatnio robiłem to na 15-calowym laptopie, więc przesiadka na duży TV to będzie i tak niezły skok, bo ten mały ekran z laptopie już mnie jednak denerwuje.

Zależy mi na tym, aby miał podstawkę na środku zamiast nóżek po bokach. Wynika to z tego, tv z nóżkami po bokach nie miałbym teraz gdzie postawić, a nie mam możliwości zrobienia teraz przemeblowania.

Nie zależy mi, aby koniecznie miał Smart TV, bo na chwilę obecną wydaje mi się, że jak już to bym chciał ewentualnie Youtube sobie odpalić na nim, ale to zawsze mogę sobie dokupić jakiegoś #tvbox od Chińczyków, gdy się na to ewentualnie zdecyduję.

Model FL50272 nie posiada Smart TV, ale jest i tańszy o 170 zł, a za tyle można u Chińczyków kupić porządnego tvboxa (cztery rdzenie, 2 GB ramu), bo to co zastosowano w tym droższym modelu FLE50211 to raczej pewnie bez szału jest.

Jednak tańszy model FL50272 posiada technologię odświeżania 100 Hz CMP, a ten droższy FLE50211 posiada 200 Hz CMP. Jestem w tym laikiem, więc zapytam wprost. Jest sens dopłacić te 170 zł i mieć 200 Hz zamiast 100 Hz (głównie o to chodzi) i dodatkowo pewnie ten niezbyt szałowy Smart TV? Czy spokojnie te 100 Hz przy moich niewielkich wymaganiach mi wystarczy?

#tv #telewizor #telewizory #kiciochpyta
  • 4
@eshabe: matryce w obu modelach są 50hz czyli jeżeli chodzi o płynność to najniższej klasy jak wszystko w tych cenach. Co do obrazu to nie licz tutaj na jakieś opinie bo tv Hyundai nie są masowo dostępne ich sprzedaż jest na poziomie śladowym. Z innych tv które są w podobnych cenach to co osobiście widziałem i jest przyzwoite to Sharp 48cfe4042.
@eshabe: w stosunku do hyundaia tak jak mówiłem nie chce porównywać bo nie widziałm. CS630 z tego co pamiętam trochę był ciemniejszy od konkurencji ale w warunkach domowych spokojnie wystarczający, dość ciepłe kolory. Odświeżanie 50hz więc płynność bez różnicy.