Wpis z mikrobloga

@bill-adamsonn: Moje doświadczenie kończy się raczej na tym, że przeroibłem tutoriala, ale niestety nie jestem programistą, a pythona używam tylko do analizy danych i ciężko mi idzie klepanie kodu na quantopianie. Ogólnie jest całkiem spoko sprawa, interesowałem się nimi już od 2014 jak dopiero raczkowało, a ostatnio Andressen Horowitz i jakis hedge fund zainestowali sporo hajsu w nich i użyczyli kapitał, którymi algorytmy mają inwestować, a wlascicele alogrytmow dostaja % zysków
@PrawdziwyProgramista: Hmm, no i #!$%@?, ja programowania nie uczyłem sięnnigdy i raczej nie zabiorę się za to. Raczej ogarniam pare bibliotek pod analize danych typu matplotlib, seaborn, pandas, w najblizszym czasie planuje sie podszkolic w jsie, ale glwoinie zeby uzywać D3.jsa i zająć sie machine learningiem w pythonie, ale jako takiego programowania nigdy nie przerabialem.
Pewnie zostaje mi klepanie zadanek z quantopiana i siedzenie na forach i robienie notatek do kodu,
@PrawdziwyProgramista: Tylko właśnie to dotyczy giełd i forexu bezpośrednio, a na quantopianie chyba nie traduje sie botem bezpośredniu tylko pisze sie algorytm, ktory ma tradować na podstawie cen, liczb. A to jak transakcje zawierane mają być na giełdzie to chyba już kwestie techniczne niezalezne od tych co pisza ten kod. Chyba, że sie mylę.