Wpis z mikrobloga

@micro-: Na przykład odpalić działające emulatory, gry homebrew typu Doom, Quake, Portal, modyfikować zapisy gier, zmieniać motywy głównego menu, odpalać gry z innych regionów itd. A jak masz całkowicie przerobioną konsolę, to możesz nawet streamować obraz z konsoli na PC i sterować konsolą przez PC, np. padem od Xboxa.
@micro-: DS/3DSowych nie, ale np. emulatorowych już tak - ciężko mi uwierzyć, że wiele osób specjalnie wyciąga Raspberry Pi, aby zdumpować kartridże z własnej kolekcji. Nie robi tego nawet Nintendo - gry NESowe na Virtual Console dla Wii są w formacie iNES, które są standardem ROMów do emulatorów.

Skoro już o NESie mowa, to ciekawostka: Atlus, Hudson, Jaleco i Konami wykorzystały istniejące homebrew - czyli emulator romów NESowych dla GBA "PocketNES",
@DarkAlchemy: sorry, że odkopuję, tzn, że
1. jak mam zainstalowany homebrew, to moge zamówić na ebay grę z region lockiem na USA i po wlozeniu kardridża z grą w old 3ds'a normalnie mi odpali ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
2. Czy to jest bezpieczne dla mojego nintendo network ID ? (bany, nie wiem cokolwiek)