Wpis z mikrobloga

Jak co wieczór usiadłem sobie do komputera i rozpocząłem czytanie swoich maili. Napotkałem tam na wpis, wydaje mi się że jest to dobra okazja by zbudować mocny activity na githubie, stworzyć kilka projektów, zdobyć motywację do działania, pokazać że można dążyć do osiągnięcia celów. Jak by zebrało się kilku mirków, można by zrobić wersję wykopową. Nie trzeba zaczynać 03.01.17, można nawet 30.12.16, ważne żeby się zaangażować a dalej już jakoś pójdzie.
Wołam #naukaprogramowania #webdev #java #javascript #python $programowanie (dużo ale większy zasięg będzie)
  • 26
@MegaZU0: @Daroo1: a ja uwazam ze to idiotyczna akcja. Jak juz cos robic to nie po to zeby to robic. Jesli chcesz kodzic 100 dni z rzedu to moim zdaniem powinienes miec potrzebe. Jesli nie nauka to musi byc to sprawa ekonomiczna. Sorry ale osobiscie nie widze najmniejszego sensu w takim czyms.
@karer: ja nie chcę tego robić po to żeby to robić... I tak ogarniam teraz webówkę bo mi się podoba więc czemu nie dołączyć do czegoś takiego?
Edit: I mam potrzebę bo planuję założyć serwis
@Daroo1: ej planowanie to nie potrzeba. Ja planuje byc najbardziej wplywowym czlowiekiem swiata ale nie mam takiej potrzeby obecnie :D

Chodzi o to ze dla osoby ktora siedzi w tym zawodzie albo ktora podchodzi powaznie bardzo istotne jest to, zeby kazda godzina wykorzystywana na kodzenie byla godzina najlepiej spozytkowana jak to mozliwe. Ot optymalizacja zyskow/strat.
@Trzustek: zawsze można dołączyć za tydzień, dwa, ważne by utrzymać coś robić i się rozwijać.
@zackson: obecnie kończę swoje projekty, dodatkowo pewnie nie nadawał bym się do prowadzenia projektu zespołowego z powodu małego doświadczenia. Własne projekty można robić nawet dla wypoku robiąc dodatki lub korzystając z WykopAPI.
@karer: zawsze jest potrzeba, chyba że jesteś programistą jedynie z powodu hajsu, a na rozwój masz wywalone. Tutaj chodzi aby po pracy
Tutaj chodzi aby po pracy jak człowiek zmęczony, rozwijał swój projekt, a nie odkładać to do soboty/niedzieli.


@MegaZU0: no wlasnie. A co jest wazniejsze? Praca czy odpoczynek? Powiem ci tak: Dla mnie 8 godzin pracy / 8 godzin snu i 8 odpoczynku to nie sa swietne proporcje zwlaszcza ze pracowac i spac musze a odpoczynek rozklada sie na dojazdy/obowiazki domowe i rodzina. Faktycznie w ciagu dnia mam moze 2-3 godzniy odpoczynku.
@karer: nikt cię nie zmusza, a jak masz za mało czasu, to polecam spać 6-7h,
U mnie w pracy jak bym rozwiał się w innej dziedzinie niż mojej to bym pewnie dostał ostrzeżenie i ewentualnie rozwiązanie umowy, bo pracodawca nie będzie płacił np. za rozwój backendu(np. Java) u frontendowca(np. HTML+CSS).
Dodatkowo niektórzy odpoczywają pisząc kod, bo nie każdy lubi pić piwo przed telewizorem.
Dodatkowo niektórzy odpoczywają pisząc kod, bo nie każdy lubi pić piwo przed telewizorem.


@MegaZU0: odpoczynek polega przede wszystkim na wyciszeniu reakcji chemicznych w mozgu wiec piszac kod nie masz mozliwosci odpoczac. Ot twierdzenie ze kazdy kto mowi ze odpoczywa piszac kod klamie. Mozna co najwyzej mniej sie meczyc niz robiac cos innego.

nikt cię nie zmusza, a jak masz za mało czasu, to polecam spać 6-7h,


@MegaZU0: sorry ale urywanie
@karer: od kiedy pracuje wystarcza mi koło ~6h snu, jedynie w soboty i niedzielę śpię po ~8h, jakoś daję radę.

Fajnie, że możesz sobie odpuścić pracę na jakiś czas by zmienić technologię, ja niestety jestem jedynie zabezpieczony na 3-4 miesiące obecnego stanu życia, jak bym trochę ograniczył przyjemności to 4-5 miesięcy. (Jak bym nie płacił za mieszkanie to z 4 miesiące więcej pewnie dało by radę)