Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z takim problemem, że internet z UPC nie chce współpracować ze sprzętami Apple?
Od samego początku mój prywatny #iphone nie działa dobrze na firmowym wi-fi - praktycznie nie da się korzystać. Dwa inne ajfony moich znajomych również nie działają.
Dziś przyniosłem swojego prywatnego maca - i okazuje się, że on też nie współpracuje dobrze. Łączy się na chwilę, kilkanaście sekund - a potem d--a, "nie pobiera" internetu, strony się nie wczytują, pliki nie ściągają. Tak jakby się zapychał. Po rozłączeniu się z siecią i ponownym połączeniu sytuacja się powtarza - działa chwilę, kilkanaście sekund, i klops.
Nie jest to problem macbooka, bo z kilkunastoma sieciami wi-fi (także z UPC) z którymi się do tej pory łączył w róznych lokalizacjach zawsze współpracował wzorowo. Podobnie iphone.
Z drugiej strony - do tej firmowej sieci podłączonych jest wiele różnych komputerów i telefonów - wszystkie na Windowsie i/lub Androidzie - i nigdy żaden nie miał takich problemów.
Więc pytanie, czy jest coś na linii UPC-Apple, co objawia się w niektórych sytuacjach? Słyszał ktoś o takiej sytuacji?
Ja słyszałem, że były jakieś problemy z App Storem i Orange, ale UPC to chyba inna bajka?
Załączam też zestawienie ze speedtest robione w tym samym czasie przy podłączeniu do tej samej sieci - na górze Windows, na dole Mac.
#apple #osx #macbook #upc #internet #pytanie
advert - Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z takim problemem, że internet z UPC nie c...

źródło: comment_IxmWnGMxvM3Dc7uRJhdt8hCnu0z7P8hV.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

internet z UPC nie chce współpracować ze sprzętami Apple?


@advert: A potrafisz wymienić chociaż jeden sprzęt nie-Apple, z którym Apple dobrze współpracuje? xD
  • Odpowiedz
@fegwegw: Słuchawki bezprzewodowe Sony. Routery TP-Linka nie te najgorsze/najtańsze. Wymieniać dalej?
@advert: Wiesz co czasem w mieszkaniu mam tak że zaczyna szaleć router UPC ale wtedy szaleje na wszystkim nie koniecznie w same Apple. 2 iPhony i MacBook Pro
  • Odpowiedz
@henkgreen: dwa routery, jeden to jakiś mały zwykły Cisco, a drugi, chyba ten główny to MikroTik Routerboard.
@JeaDay: no tak, to by było logiczne, a tutaj problem dotyka tylko sprzętów Apple - bo jak przynoszę iPada, to też nie współpracuje
  • Odpowiedz
@advert:Po podłączeniu do Mikrotika też jest problem z prędkością ? Miałem kiedyś w czasach IP4 problem z podłączeniem się do routera cisco u kolegi, szczególnie, że miał ustawione filtrowanie adresu MAC i mimo, że sprzęt był widoczny a adres dodany do whitelist to też nie chciało śmigać nawet jak wyłączyło się filtrowanie. Z kolei ostatnio u innego kolegi było tak, że co się nie podłączyło bezprzewodowo, win android telefon czy
  • Odpowiedz
  • 0
@henkgreen: hm, no tego to nie sprawdzę niestety, bo nie mam wyjścia ethernet w makbuku. Aczkolwiek przy połączeniu z wifi wychodzącym z routera Cisco jest identycznie jak z Mikrotikiem.
  • Odpowiedz
@advert: byłem świadkiem podobnych problemów z routerem z Inei (też Cisco). Koleżance co jakiś czas rozłączało internet na Pro. Przyszedłem do niej ze swoim Airem i po jakimś czasie też zaczęło rozłączać. W tym samym czasie, windowsy i androidy śmigały bez problemu. iOSa nie sprawdzałem. Na kilka tygodni pomagało usunięcie plików z konfiguracjami sieciowymi i AirPortem - niestety, nie miałem dostępu do routera żeby się coś więcej pobawić.
  • Odpowiedz