Wpis z mikrobloga

Temat elektrowni w Starej Wsi przy Bogdance pojawia się i znika już kilku lat.

W lipcu 2015 roku francuska grupa Engie podała, że nie wybuduje elektrowni węglowej o wartości 3,5 mld złotych w Starej Wsi koło Łęcznej. Można by uznać, że temat upadł. Aż do grudnia tego roku.

Enea podpisała niedawno umowę zakupu Elektrowni Połaniec. Co to ma wspólnego z elektrownią na Lubelszczyźnie? Krzysztof Szlaga, prezes LW Bogdanka i jednocześnie głównego dostawcy węgla dla Grupy Enea, na początku grudnia w rozmowie z mediami poinformował. - „Z tego, co wiem, ten projekt (budowy elektrowni w Starej Wsi) jest sprzedawany w pakiecie z elektrownią w Połańcu. Proces sprzedaży trwa.”

To, że temat jest cały czas żywy mogą potwierdzać też słowa ministra Krzysztofa Tchórzewskiego. –„Być może, tego jeszcze dzisiaj nie mogę zagwarantować, bo to jest daleka perspektywa, taka elektrownia powstanie przy kopalni w Bogdance.”

Według mnie byłaby to #dobrazmiana. Impuls rozwoju nie tylko dla Polski, ale w szczególności dla województwa lubelskiego.
#enea #energetyka #gornictwo #gospodarka #ekonomia #polska #lubelskie #gruparatowaniapoziomu

Pobierz M.....r - Temat elektrowni w Starej Wsi przy Bogdance pojawia się i znika już kilku l...
źródło: comment_8MOUMHLoFdORqxLbJVYbBjSOdMKLqKOT.jpg
  • 9
@Meissner: Przecież pod prawie całą Lubelszczyzną jest węgiel.
Podobno zagłębie na wzór śląskiego nie powstało, bo w połowie lat 70. Ruscy się nie zgodzili.
Dla porównania na Ukrainie, zaraz za granicą kopalnie węgla funkcjonują.