Wpis z mikrobloga

@aerosheff Chyba na aliexpresie jest najtaniej jednak. Ja ostatnio kupiłem 2 sztuki, zamówiłem przesyłkę DHL a Chińczyk zadeklarował wartość paczki 45 USD i naliczyli mi tylko 130 zł jakiegoś cła ;)
@aerosheff: Ja mam o nich trochę słabą opinie i mam do tego pewne powody, potrafią olać gwarancje czasem, stawiam ich niżej niż Banggood ale wyżej niż aliexpress, zalecam płacić kartą przez paypal
@switon_mc: ciesz sie ze nie poprosili o screen gdzie kupiles + potwierdzenie platnosci, coraz czesciej o to proszą.
@michalpiec: sklep.:Xiaomi Dreami Store podaje (zobacz zdjecia w komentarzach) 80$ na paczce jako wartość i... podaje, że to Telefon. Te dwie informacje aż się proszą by celnik zweryfikował te informacje, prosząc Cię o dokumenty (patrz wyżej).
Tak jak pisze @Andczej #gearbest ma chore zasady gwarancji... wyrzucisz ich syfiasty ROM (ukryte apki) ew.
@Andczej: @widmo82: co napisac i gdzie do chinczyka by podal na paczce (gift? jaka kwota? jaki produkt?), chodzi mi o BG, przy skladaniu zamowienia jest takie okienko, to tam? EMS express to DHL?

mi5s jest teraz do dorwania za 1,2k, mi5 za 900pln. jak myslicie, oplaca sie dokladac te 300zl?
chodzi mi o BG, przy skladaniu zamowienia jest takie okienko, to tam?


@brkkrzy: w zamówieniu ale mogą to olać

EMS express to DHL?


EMS to kurier pocztowy, duże ryzyko VAT

jak myslicie, oplaca sie dokladac te 300zl?


@brkkrzy: moim zdaniem mi5s to gorszy telefon od mi5, ja mimo że mogłem brałem mi5
@Andczej:

EMS to kurier pocztowy, duże ryzyko VAT

to gdzie mozna tego DHL wybrac?

moim zdaniem mi5s to gorszy telefon od mi5, ja mimo że mogłem brałem mi5

ze wzgledu tylko na aparat? w wersji o ktorej mowie 5s ma 32 gb wiecej, no i amelinium z tylu.
@Andczej:

może nie być przy tym telefonie

ok, thx za info.

tak jak napisał widmo, poczytaj

czytalem. nie znalazlem jakis konkluzji lub informacji z ktorych jasno mozna by stwierdzic, ze mi5 > mi5s. niektore zalety jak to, ze tel jest lzejszy lub ma lepiej spasowane przyciski fizyczne sa dla mnie nieistotne, inne jak aparat czy lezenie w doni rzecza wzgledna. dlatego pytalem sie z jakich wzgledow ty brales mi5 zamiast mi5s.