Wpis z mikrobloga

Z takich ciekawostek, to w latach 90-tych ostro punkowalem. Jarociny i te sprawy. Jednoczesnie mialem stopien Harcerz Rzeczpospolitej i prowadzilem druzyne zuszkow pod egida jednego z hufcow w polnocnej Polsce. Przed zbiorka w sobotni poranek wyciagalo sie kolczyki z uszu i nosa, podarte czerwone dzinsy i pape z napisem Ramones (napis wykonany srebrnym sprayem, kolega twierdzil, ze ma zdolnosci graficzne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), zamienialo sie na mundur, wpinalo odznake, czesalo #!$%@? piora na przedzialek. Nigdy nie mialem problemu z pogodzeniem tych dwoch swiatow, a one sa razem generalnie z pogranicza schizofrenii ( ͡° ͜ʖ ͡°). A i zwierzchnicy z choragwi nigdy jakos nie mieli watow. Teoretycznie te dwa swiaty sie calkowicie wykluczaja z definicji, w praktyce mnie udalo sie je zajebiscie zespolic w zyciorysie. Po latach na FB mam kontakt z moimi owczesnymi zuchami i zuchenkami (troche ich rozwialo po swiecie) i czesto wspominamy sobie zajebiste momenty, szczegolnie te z obozow wedrownych, ktorych bylem wspolorganizatorem (zawsze mnie ciagnelo w gory, moze dlatego ze urodzilem sie nad morzem). #!$%@? sie w lipcu z zuchami po Bieszczadach, a w sierpniu wkladalo glany rumuny (odpastowane na blysk), wiazalo czerwone sznurowy w drabine i pomykalo stopem do Jarocina (kiedys na pace zuka przejechalem 150 km w towarzystwie skrzynek z ogorkami gruntowymi, ktore sie podjadalo razem ze skora, w przerwach gdy kierowca grzebal co 30 km pod maska, spod ktorej buchaly kleby dymu). A jak juz zuszki poszly spac, to gralo sie starszym druhenkom Jabol Punk na gitarze przy dogasajacym ognisku w okolicy Komanczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czuwaj! ( ͡° ͜ʖ ͡°) #truestory #harcerstwo i troche #punk
  • 8
@profumo: nigdy zuchem nie bylem ale zawsze wydawalo mi sie to dosyc zbiezne :) pankrok to szkola zycia. szkola przetrwania. do dzisiaj odnajduje swojego pankroka w miejscach i sytuacjach w ktorych nikt by sie go nie doszukiwal. na dzien dzisiejszy budowa to moja druga milosc choc z wyksztalceniem wogole niezgodne. budowa dla mnie dzisiaj jest pankrokiem #!$%@?. jesli ktos to kocha to odnajdzie. oczywiscie nie chodzi o kwestie ideologiczne. choc czesto