Wpis z mikrobloga

Podróż do Japonii ciągnie się za mną od kilku ładnych lat. Taka mała fascynacja tym krajem na pewno przez anime, które uwielbiam oglądać.
Postanowiłem, że w 2017 lecę! Czekam teraz na tańsze bilety w końcówce marca/początku kwietnia. Mimo, że nie mieszkam w Polsce to obecnie dla mnie najlepszą opcją jest LOT (chyba, że będą jakieś w miarę tanie loty z Anglii).
Widziałem, że JR Pass można otrzymać na lotniskach. Niestety punkty do otrzymania tej karty otwarte nie są całą dobę. Czyli jeżeli przylecę o godzinie 23 to jestem już udupiony, bo muszę czekać najlepiej do rana, żeby to otrzymać? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Na pewno chciałbym zwiedzić nieco Tokio, udać się do jakiegoś japońskiego klubu, zjeść coś smacznego, przejechać się shinkansenem do innym miejscowości, udać się do gorących źródeł, czy napić się w parku pod wiśnią razem z wielkimi wiewiórami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powoli chciałbym zacząć układać plan podróży, tak żeby oszacować koszta i przy okazji znaleźć co najmniej jednego towarzysza/towarzyszkę podróży. Jakiś czas temu widziałem jakiś planer, tzn wpisujesz na ile chce się jechać i wyświetla przykłady co warto zobaczyć, niestety nie mogę tej strony znaleźć ()

Macie dla mnie jakieś rady, co wręcz trzeba zobaczyć, co trzeba spróbować, czego unikać? Wpis @Pikaczu widziałem, tylko on po samym Tokio, ja jednak na samą stolicę chciałbym przeznaczyć 3 do góra 5 dni jeżeli warto.
#japonia
  • 17
  • Odpowiedz
@TenNorbert: Na 2 tygodnie. Zależy mi na "podstawowych" miastach takich jak Kioto, Osaka, Do Hiroszimy może być ciężko ale może też by się udało. Nie mam zamiaru w podróży siedzieć cały czas, wolę pochodzić po mieście, nacieszyć się kulturą, może poznać innych ludzi.
  • Odpowiedz
@TenNorbert: Byłem na początku stycznia na Filipinach i wiem, że Azjaci to głównie w centrach turystycznych mówią w miarę komunikatywnie. Jednak język nie zawsze jest barierą, której się nie da pokonać innymi sposobami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do tego JR Passa, to jak to w końcu z nim jest? Nie zamawia się go najpierw przez internet, a później nie odbiera w jakimś punkcie w Japonii?
  • Odpowiedz
@damian91: Dokładnie tak jest. Zamawiasz voucher na JR Pass, a na miejscu zamieniasz na bilet.
Z Twojego wpisu zrozumiałem, że chcesz na miejscu kupić bez wcześniejszego zamówienia vouchera.

Największe szanse na poznanie kogoś masz tradycyjnie w pubie.
Jak byłem w jakimś małym pubie gdzie siedziało kilka osób, to nawet po polsku ze mną rozmawiali :D

Najbardziej rozbawiło mnie pytanie"Czy interesuje się dziećmi?" xD
A chodziło o to, czym teraz interesuje się
  • Odpowiedz
@TenNorbert: No to czyli i tak jeżeli nawet polecę Emiratesami (taniej niż LOTem, ale nie muszę do Polski lecieć, czy jechać do Londynu) to poza czekaniem na samolot w Dubaju, czekam jeszcze pół dnia na otwarcie punktu z JR passem. ()

Kilka moich pytań rozwianych, dzięki ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@TenNorbert: O cholera. No, ale i tak wolę czekać nawet 2h w kolejce niż 12h na kolejkę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Hmmm a na lotniskach są te pokoje kapsułkowe? Bo jeśli tak, to po przylocie iść spać, rano wstać i wyjechać do innego miasta a Tokio zostawić na sam koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TenNorbert: Dzięki, z zakupem lotu jeszcze się wstrzymuje dopóki nie będzie promocji.
Jeżeli jakiś mirek, lub mirabelka jest zainteresowany podróżą do Japonii i nie ma towarzystwa, proszę pisać. Zawsze to raźniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@damian91: Jak zależy ci na poznaniu tubylców to wypróbuj couchsurfing. Japończycy bardzo chętnie z tego korzystają, żeby poszlifować angielski. W listopadzie udało mi się jechać do Japonii i couchsurferzy bardzo mi na miejscu pomogli, powiedzieli co i jak, pokazali fajne miejsca i jak się pije sake. Szczerze polecam
  • Odpowiedz
@damian91: JR pass nie musisz wymieniać na lotnisku, możesz to potem zrobić np. w którymś z punktów w Tokyo. Tylko voucher musisz kupić wcześniej przez internet, ale to akurat nie ważne gdzie odbierasz działa tak samo. Jeżeli nie planujesz wyjazdów z Tokyo od pierwszego dnia pobytu to bardziej niż kilka godzin czekania na lotnisku bardziej opłaca się wycieczka do punktu obsługi klienta w którejś z dzielnic Tokyo, np. w Ikebukuro. Tutaj
  • Odpowiedz
@rudechynchy: Myślałem o couchsurfingu, może się na to zdecyduje, choćby przy samym pobycie w Tokio. Zastanawiałem się również nad pokojami gościnnymi (chyba na airbnb?). Ta druga opcja bardziej mi by chyba odpowiadała, nie przepadam być na kogoś głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Malthan: Najchętniej to opuściłbym Tokio zaraz po przyjeździe i zostawił je sobie na koniec. Ewentualnie nocleg, bo wiem jak taka długa podróż jest męcząca.
  • Odpowiedz
@Hake: Zdaje sobie z tego sprawę. Nie wybierałbym się w podróż do Japonii, gdybym nie liczył się z dużymi wydatkami. Hotel kapsułkowy to jak napisałem, miała by być tylko alternatywa na 1 noc na lotnisku, żeby nie tracić zbyt dużo czasu. To właśnie czas dla mnie jest dość cenny, bo będę na zaledwie 2 tygodnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zresztą nawet taka jedna noc w takiej mikro
  • Odpowiedz