Wpis z mikrobloga

Nauka rysowania ludzi #6
Tym razem padło na pierwszy portret malowany farbami, akrylami.
Jak się okazało, niełatwa to sztuka, tak więc jeszcze większy szacunek dla tych, którzy to potrafią :V
A ja będę póki co trenował ( ͡ ͜ʖ ͡)
Całość inspirowana refką z internetu.
#tworczoscfixera #tworczoscwlasna #malarstwo #rysujzwykopem
Lord_Fixer - Nauka rysowania ludzi #6
Tym razem padło na pierwszy portret malowany f...

źródło: comment_kAGLfBJDfpLuYhGWt9x0xm0m8eSh8Fic.jpg

Pobierz
  • 12
@woynar: Jasne, że nie będzie idealnie na początku i nie chciałem swoją uwagą nikogo urazić :) Na moje oko intensywność swiatla z lewej strony nie powinna rzucić takiego cienia na prawą stronę i nie rozjasnic przy okazji włosów.
No ale ja mówie o sytuacji idealniej, tylk do rozważenia
@Lord_Fixer Na dobry początek postudiuj... sześciany. I ich oświetlenie z góry, boków, tylu. Z jednym i wieloma źródłami światła. I po szescianach przećwicz tuby, stozki, i wszelkie podstawowe bryły jakie przyjdą Ci do głowy. Nudne jak jasna cholera, tym bardziej ze aby opanować ten temat trzeba ich narysować od groma (plus jest taki ze od razu możesz utluc wróbla perspektywy), ale dopóki nie zrozumiesz jak działa światło na prostym obiekcie to nie
@woynar, @ImperiumCienia: Coby nie mówić i nie dyskutować nad naturą użytego światła, obaj macie rację, że nie wyszło jak powinno :D
To, że malowałem te włosy, to w ogóle głupota była z mojej strony, bo wyszły kartoflane i zapewne lepiej wyglądałby łysy. Ale w sumie i włosy będzie trzeba kiedyś opanować, więc i je ćwiczyć muszę...

@adawidowicz: Wielkie dzięki za porady ;) Z tej dotyczącej brył jednak nie skorzystam.