Wpis z mikrobloga

Pytanie głównie do #rozowepaski - szukam dla mame jakiegoś kryminału z elementami romansu, w stylu Agathy Christie (już chyba wszystko od niej przeczytała) Zależy mi głównie na tym, żeby książka nie była zbyt krwawa, wszystko co do tej pory jej polecano było o jakichś psychopatach/mordercach i ma już dosyć xD Polecicie coś?

#ksiazki #kindle
  • 19
@kocham_jeze: To, o czym piszesz, to "cozy mystery" (https://en.wikipedia.org/wiki/Cozy_mystery) i faktycznie jest na to trudno trafić na polskim rynku.

Zdecydowanie najlepsze są książki Agathy Christie. Jest ich bardzo dużo, jest spora szansa, że Twoja mama mimo wszystko nie zna wszystkich.
Jest też Sherlock Holmes - ale tu brak romansu.
Za szczególnie warte polecenia uważam także kryminały E. S. Gardnera z Perrym Masonem (dwójka głównych bohaterów to prawnik i jego sekretarka,
@kocham_jeze: Tak po namyśle dodam, że byłam niesprawiedliwa wobec Daisy Dalrymple - to nie jest więcej romansidła niż kryminału. Po prostu bohaterka #!$%@? się w naczelnym inspektorze Scotland Yardu, po kilku tomach wychodzi za niego za mąż i ogólnie zagadki rozwiązują wspólnie (a dokładniej: ona znajduje kolejne ciała i wplątuje się we wszystkie śledztwa). Romansidła w sumie więc tam niewiele, oni po prostu oboje są we wszystkich tomach, i może stąd
chyba że mama zna bardzo dobrze angielski


@measure: Czyta wszystko po niemiecku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znalazłem serię o Daisy Dalrymple na Amazonie, kupiłem na próbę pierwszą część. Zobaczymy, czy się spodoba :D