Wpis z mikrobloga

Halo Miraski
Mam problem, otóż od wymiany routera mam problem z internetem w laptopie. Router TP-Link TL-WR940N. Oprogramowanie aktualne. Korzystam po Wi-Fi.
Otóż dosyć często rozłącza mnie z internetem. Pomaga rozłączenie i ponowne połączenie z routerem. Samo się nie naprawia, przed chwilą testowałem 15 minut, ciągle nie chodziło, a gdy rozłączę i połączę ponownie, to jak ręką odjął, natychmiastowo działa internet. Też, podczas gdy na moim laptopie nie chodzi Internet, to ogólnie chodzi, sprawdzałem na komórce. Reszta domowników nie ma takiego problemu.
Laptop Samsung RF-511, wg menedżera urządzeń, sterowniki karty sieciowej są aktualne.
Sprawdzałem również na innym routerze (pożyczyłem), takim, co obsługuje 5Ghz (bo ten TP-Link tylko 2,4Ghz), problem nie występował. Co prawda, i tak mój laptop nie łączy z 5Ghz, łączył się na 2,4Ghz.
Zna ktoś rozwiązanie, lub ma chociaż jakąś radę?
PS. zastanawiam się nad wymianą tego routera, mam Internet światłowodowy, a ten router nie wykorzystuje jego potencjału.
#internet #router #wifi
  • 10
  • Odpowiedz
@kris12151: Jaki system? pewnie problem tkwi w windows10 i jego zajebistej obsłudze sieci (już bardziej #!$%@?ć się tego nie dało) Skoro na innych sprzętach działa poprawnie to po co chcesz wymieniać router? Musisz dokładniej opisać owe "rozłączanie" czy zrywana jest całkiem sesja radiowa, czy zanika transmisja, czy może windows nie umie pobrać adres IP z dhcp, może masz śmietnik w eterze, może wystarczy zmienić kanał/sposób szyfrowania...
  • Odpowiedz
@kris12151: Ciężko powiedzieć czasem jedno podłączone urządzenie ze słabym sygnałem które dużo transmituje potrafi skutecznie "zamulić" pozostałe stacje, ale to by powodowało chwilowego laga, a nie taki że musisz ponownie łączyć się do sieci. Co mówi dziennik zdarzeń w windows jak przestaje działać? Bo to jedyne co można tu sprawdzić, gdybyś tam miał jakiegoś mikrotika to inna bajka ;)
  • Odpowiedz
@kris12151: Może być, że sterownik twojej karty wlan nie lubi się z routerem. Niestety, nie ma rozwiązania definitywnego, możesz we właściwościach sterownika wyłączyć oszczędzanie energii i wymusić tryb "tylko 802.11g" lub poszukać nowszych driverów.
  • Odpowiedz
@vvkurvv_ostry: @dktr:
Już w porządku, zaktualizowałem sterowniki karty sieciowej. Co prawda, w menedżerze urządzeń pokazywało, że jest on aktualny. Zainstalowałem SlimDrivers, on znalazł nowsze i teraz hula ;) dzięki Miraski za pośwoęcony czas i rady (ʘʘ)
  • Odpowiedz