Wpis z mikrobloga

@Khaine powoli mi się ta Polska przestaje podobać. Wzięli ode mnie otwarte granice (głupi byłem) i zaatakowali resztki Zakonu Kawalerów Mieczowych. Nie dobrze, ja chciałem te wpływy na Bałtyku ;c Najgorzej, że jak mi umarłą matka regentka to księżniczka - kolejny władca - miała coś koło 4 lat i zaczęło się anektowanie Kazania i w sumie czekanie. Jeszcze z 3 lata muszę poczekać na koniec rady regencyjnej, pewnie Livonian zostanie w tym czasie zaorany i zasypany cebulą.

Mam dużo przysług, które wisi mi Polska. Chcę ich wykorzystać do kolejnej wojny z Ordą, potem do wojny z Danią i zerwać sojusz, uśmiechnąć się do Czech (wspierają niezależność Mołdawii, której ochota na rebelię oscyluje między 40%-60%). Tylko jestem w ciul technologicznie do tyłu - renesans nieprzyjęty, technologie wojskowe tak do tyłu o 1, dyplomatyczne tak gdzieś o 3-4, to nie jest mocna strona Rosjan ( ͡° ͜ʖ ͡°). #ciekawostkihistoryczne :Aż przypomina mi się jak kiedyś jeden Car jebnął focha na Polaków, że jak on się ma fatygować na elekcję to nie, on sobie zostaje w Moskwie i niech Polacy sobie kogoś innego wybierajo.

Myślę też... nad sojuszem z Kebabami i aneksją Krymu. To ostatnie chyba niepotrzebne bo zwolniło mi się miejsce na relacje dyplomatyczne. Kebab z tego co widziałem na sojusz jest chętny. You either die from Cebula or live long enough to become allied to Kebab.

Jako drugą idęę brać expansion/exploration?

W załączniku mój pierwszy mem ever.

#eu4 #europauniversalis #strategie
Pobierz Tanzanit - @Khaine powoli mi się ta Polska przestaje podobać. Wzięli ode mnie otwarte...
źródło: comment_RSUaSVqWQzbDo2iUh2tOhdnAWDPbWNCa.jpg
  • 19
@Tanzanit: Rosją nie potrzebujesz ani Expansion ani Exploration. Jak potrzebujesz hajsu to weź... Trade. A potem stawiasz kolonie ponad limit. U mnie kolonie zawsze były 3 mimo jednego kolonizatora. Ale do tego trzeba mieć dobry dopływ hajsu.
@Khaine: Ale jak robić kolonie bez żadnej z tych 2 idei? Czekać aż mi wyskoczy jakaś narodowa?

A z hajsem póki co szału nie ma bo chłopaki się wiercą to im podnoszę autonomię.
@Khaine: I taki jeden wystarczy? NIGDY jeszcze nie kolonizowałem, Moskwę wziąłem między innymi dlatego, że zapewne kolonizacja Syberii jest prostsza niż wyścig o Ameryki.
@Tanzanit: Wystarczy, bo z tych kolonii i tak nic nie ma praktycznie. Nie będziesz miał states wystarczająco aby z nich cory robić nawet. Powolutku trzeba sobie tuptać tam żeby mapę kolorować. Czasem się jakieś złoto trafi tylko.
@Tanzanit: Mała szansa że się zgodzą, ale jak się uda to dobry pomysł. Tylko nie polegaj na nich zbytnio, bo w momencie jak będziesz prawie tak silny jak oni to zerwą sojusz i zrywalizują. Ale jako tymczasówka na kilkanaście-kilkadziesiąt lat się przyda na przybutowanie Polski. Ale zanim będziesz Polskę butował utwórz Rosję decyzją (adm tech 10) dostajesz claimy wtedy automatyczne.
@Khaine: Muszę jeszcze Riazań chapnąć żeby stworzyć Rosję. Chciałem dyplomatycznie, ale ciągle jest kara za ekonomię więc muszę ich podbić. Tylko, że wyskoczyła mi ta regencja więc czekam, jeszcze jakieś 3 lata. Potem misja "Secure western siberia" i tu chcę odbić pozostałe cory Krymu i zużyć trochę Polskiego manpowera jeśli się uda. Nie stracę sojuszu z Nogajem bo ich tereny z tej misji przejęła Orda.
@Tanzanit: Mało agresywne otwarcie zrobiłeś chyba. Ja w 10 dni po rozpoczęciu gry mialem wojnę z nowogrodem i ryazanem też, bo ryazan był z nimi w sojuszu. Ryazanu nie było w ciągu roku, 1/3 nowogrodu też nie. Agresywnie trzeba moskalami na starcie. AE się nie przejmuj.
@Khaine: Jeszcze jestem początkujący w tą grę w sumie. Faktycznie mało agresywnie grałem, bałem się AE. Nowogród zjadłem w trzy wojny np. No zobaczymy gdzie mnie ta gra zaniesie. Ciekawie będzie grać wrogiem Rzepy biorąc pod uwagę to, że jedyną rozgrywkę do końca grałem Rzepą właśnie.
Po ruskich myślę, że zagram:
Austrią
Brandenburgiem
Kastylią/Portugalią
Polską
@Tanzanit: Austria jest dosyć nudna, bo liżesz w sumie głównie dupki i zjedasz jakieś gówna, ewentualnie Węgry i Czechy ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale jak nie zagrasz Austrią politycznego lizodupstwa i nie ogarniesz polityki HRE, to nie dasz sobie rady w early game Brandenburgiem gdzie trzeba lizać dupska ekstremalnie na początku.
@Khaine:

w early game Brandenburgiem gdzie trzeba lizać dupska ekstremalnie na początku.

Co? Przecież Brandenburgią walisz sojusz z Polakami i zjadasz pomorze a później reszte HRE, to najłatwiejsza taktyka jaka istnieje. Po co się niby bawić w cesarza?
@Skyworld: Żeby mieć masę manpoweru i dodatkowe środki? Ponadto móc zjadać bezkarnie OPMy? I móc dziabnąć Burgundian Inheritance jako cesarz? Nie wiem czemu niby miałbym nie korzystać z pomocy Polski w zjadaniu HRE będąc jednocześnie cesarzem? Ale bez cesarza jesteś gównem generalnie. Poza tym jak jako Brandenburg przejmiesz cesarza na początku to narobisz trochę burdelu w HRE, który potem będzie ciężko Austrii ogarnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A potem stawiasz kolonie ponad limit. U mnie kolonie zawsze były 3 mimo jednego kolonizatora. Ale do tego trzeba mieć dobry dopływ hajsu.


@Khaine: #!$%@?. Nigdy na to nie wpadłem...
Kolonizator jest tylko potrzebny do założenia koloni? Potem tworzy się sama?
Na prawdę go nie trzeba?

Pewnie tylko przyspiesza trochę rozwijanie kolonii do miasta?

#!$%@?.

Tyle czasu straconego...

#!$%@?.
@Khaine: #!$%@?.

Nawet nie wiesz jak ja się czuję teraz. Oświecony! xD

Teraz gra Holandią będzie dużo ciekawsza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zawsze się dziwiłem jak się robi WC jak nie jest możliwe skolonizowanie wszystkiego 1 państwem. Zawsze myślałem, że się kradnie już skolonizowane prowincje, żeby było.
Ale kurde.
Tak jest lepiej. xD