Wpis z mikrobloga

@smieszeklukasz: jeśli 'trzasnęło' ci nagle, to prawdopodobnie doszło do przepukliny krążka międzykręgowego. Chodzenie złamany w pół i ból w każdej pozycji również na to wskazuje. Nie chcę psuć świąt, ale musisz jechać na pogotowie albo lepiej na jakiś SOR, bo to poważna sprawa.

@smieszeklukasz: Na bank dyskopatia. Dysk uciska na nerw kulszowy. Im niżej w nodze czujesz -- tym gorzej.

Jak masz szczęście to nie doszło do uszkodzenia dysku i da się ćwiczeniami wsunąć go na miejsce.
W gorszym przypadku -- rehabilitacja. A najgorszym -- operacja.
Jak będziesz takim idiotą jak ja, że "samo przejdzie" to czeka Cię dużo bólu.
@brtk122 Święta jakoś przetrzymalem. Czasem było lepiej, czasem gorzej. Byłem na SOR ale kolejka i tempo załatwiania pacjentów było takie ze dałem sobie spokój. Jutro od rana jadę spędzić dzień ze służbą zdrowia. Może ktoś pomoże chociaż pewnie lekarz rodzinny nie wiele zdziała a do ortopedy czy kogo tam trzeba za jakie pół roku się dostanę co?
@brtk122 to już jutro od rana. Przyznaje że czuję się zestrachany. Nigdy nie miałem potrzeb lazic po lekarzach w poważniejszych kwestiach i zupełnie nie wiem co i jak :( u mnie w domu też wszyscy potrafią pocieszyć "oj tam co Ci lekarz pomoze, na masaż jedz"
@smieszeklukasz: powiem tak, fakt że się ruszasz chociaż trochę ale dajesz radę to czynnik na plus, w każdym razie sprawa jest poważna. Jeśli teraz o to zadbasz to może skończy się na lekach i wizyty u fizjoterapeuty na cito. Jak to odpuścisz to może cię czekać nawet operacja. W każdym razie na razie się nie martw i jedz jak najszybciej na sor. No i daj znać
@brtk122: wołam po dzisiejszym: rano było źle, ciężko było się ubrać, u lekarza dziś kolejka przede mną na szczęście tylko 5 osób, więc lajt. Lekarz od razu rzucił, że dyskopatia jak tylko mnie zobaczył. Dostałem na miejscu 2 zastrzyki (dexaven i coś jeszcze). Pytałem o prześwietlenie (przecież nie powiem, że na wykopie mi poradzono :P) i lekarz powiedział że teraz to bez sensu bo mięśnie strasznie napięte, poza tym dobrze żebym