Wpis z mikrobloga

Mirki, ostatnio pod wykopem dot. ostatniego filmu Radka Kotarskiego na temat cukrzycy zapytałem się Was, jak wygląda życie z cukrzycą, ponieważ podejrzewa się u mnie tę chorobę, czekam na badania itd. Odzew okazał się nadspodziewanie duży, dostałem wiele prywatnych wiadomości, ludzie w komentarzach dawali mi rady, dodawali otuchy.
W takim razie czuję się poniekąd zobowiązany dopowiedzieć finał historii
Mam już wyniki, jestem zdrowy- nie mam cukrzycy ;).

Ale, ale- żeby z tego była jakaś nauka na przyszłość. Chciałbym zachęcić Was wszystkich do okresowych badań poziomu cukru we krwi. Niekoniecznie metodą krzywej cukrowej, może być zwykła morfologia albo badanie krwi pod kątem glukozy.
To naprawdę króciutkie i tanie badanie, a może pomóc nam uniknąć wielu groźnych dla życia i zdrowia konsekwencji.
Traktowałem te słowa jak pusty frazes, ale jak problem zaczął dotykać mnie bezpośrednio, to trochę zmieniłem optykę.
Oczywiście, badać należy nie tylko glukozę, wiele: prostych, szybkich i tanich badań laboratoryjnych czasami jest w stanie ocalić nasze życie i zdrowie.
Z drugiej strony nie warto panikować, roić sobie chorób czy popadać w hipochondrię - wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

#zdrowie #chwalesie #cebuladeals #protip
Pobierz yodis - Mirki, ostatnio pod wykopem dot. ostatniego filmu Radka Kotarskiego na temat ...
źródło: comment_U14w7VyIeZJcOAAtEBMhvwctmVqZ7elA.jpg
  • 12
@yodis: kilka miesięcy temu też pytałem o cukrzycę. Otrzymałem odpowiedzi, a po jakimś czasie jeden Mirek napisał na priv co u mnie, jak wyniki. Wyglądało to jakby naprawdę zmartwił się, że nie odzywam się i coś mi się stało (mój stan był faktycznie poważny, bo miałem kwasicę ketonową).
Ludzie na mirko są w większości bardzo dobrzy, tylko jak w prawdziwym życiu, bardziej zauważmy to co negatywne.