Wpis z mikrobloga

@Bobokkk: @Pooodi: @Agrael91: Koledzy wytłumaczcie mi, dlaczego będąc starymi koniami wciąż budujecie w Lego. Przecież to jednorazowa przyjemność. Rozumiem, że jak ktoś tak ma syna to można się z nim bawić tym w nieskończoność ale tak samemu to kurde trochę przypał.
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: nie składałem Lego od dobrych 15 lat, a z chęcią taki model bym złożył.

Możesz takie samo pytanie zadać do osób, które sklejają modele. Przypał, bo kto tak uważa? Bo otoczenie wymaga od Ciebie po przekroczeniu pewnej bariery wiekowej kija w dupie i pełnej powagi życiowej, kosztem nawet tych drobnych przyjemności z życia?
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: To tak jak zapytać po co filatelista zbiera znaczki czy numizmatyk monety. LEGO dostarcza dobrej zabawy podczas składania, ale dla mnie głównie ma wartość kolekcjonerską i do tego świetnie prezentuje się na półce. Lubię robić to co sprawia mi przyjemność i dlaczego mam z tego zrezygnować? Bo ktoś uznał, że w moim wieku nie wypada bawić się klockami? Walić takie zasady. Wyjmij kija z dupy i rób to co
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: Niektóre filmy animowane też są skierowane do takiej grupy, to znaczy, że mam nie oglądać, bo dla dzieci?

Serio lubisz się ograniczać, bo ktoś Ci coś napisał na pudełku?

Jakby na takim pudełku napisał, że 50+, to pewnie pierwszy byś poleciał składać, bo wtedy by to inaczej wyglądało, zadna siara i wstyd, prawda?
  • Odpowiedz
@Bobokkk: dostałem kiedyś ten zestaw, tylko wiele wiele lat temu. Byłem dzieckiem, 1-2 klasa podstawówki i byłem u dentysty którego się bałem bo mi nie chciał wyjść mleczak, miałem go wyciąganego pae godzin, dentysta powiedział że miał 3 korzenie zakończone haczykami. Ojciec mi mówił że widział że ledwo żyłem po wszystkim ale nie narzekałem bo ojcu nigdy nie narzekałem bo zawsze tak mnie przegadywał że mu przyznawałem racje i pamiętam
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: a orientowałeś się ile takie kultowe zestawy kosztują po latach? LEGO potrafi być też dobrą inwestycją. Serie takie jak Star Wars już czasem się zwracają, a ich wartość z wiekiem tylko rośnie.

Może to przemówi do "pana dorosłego", skoro masa frajdy ze składania czy ożywianie emocji z dzieciństwa to za mało?
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: Nie wiem, czy przez 'jednorazowa' masz na myśli tylko dzieciństwo, czy to, że jak zbudujesz to kładziesz na szafę i tyle ale jeśli to drugie to wiesz ile można z takiego dużego modelu zbudować innych ciekawych rzeczy?:) Samo składanie z instrukcji może faktycznie się znudzić ale jak masz kilka modeli np. lego technic to składasz z tego fajowe rzeczy :)
  • Odpowiedz