Wpis z mikrobloga

  • 12
Piekło zamarzło! Arx Fatalis przeceniony na #gog! :D

Podobno świetny #crpg. Kiedyś o nim nie słyszałem, dowiedziałem się niedawno. Mówią, że czym Fallout dla Wastelands, tym Arx Fatalis jest dla Ultima Underworld. Cokolwiek to znaczy ;) gra wygląda na coś w rodzaju zagubionej, zapomnianej perły.

To był chyba jakiś eksperyment sklepu, trzymali tę grę z dala od promocji przez parę lat. Ale w końcu jest - można ją dostać za uczciwą dyszkę :)

Wiem, że bywało w promocji na Steam, ale jak ktoś np. #linuxgaming, to na GOG wygodniej. Gra ma status Platinum na WineHQ.

#rpg #staregry #retrogaming
Pobierz kurp - Piekło zamarzło! Arx Fatalis przeceniony na #gog! :D

Podobno świetny #crpg. K...
źródło: comment_3fdBB1rSgoLpR2Sis8vXTHj8J9zkzhHX.jpg
  • 7
@kurp: Boje się, że gra się trochę postarzała, ale naprawdę warto, ten klimat i świat. Uhh. Widzę, że ostro bierzesz się za gry, pierwsze Torment, później Vampire. Zazdroszczę :)

To nie jest tytuł fabularnie pokroju Planescape: Torment, ani nie ma regrywalności Vampire, ale sam świat miał spory potencjał. Jaka szkoda, że nigdy nie kontynuowano tego pomysłu (słońce "zmarło", a cywilizacje przeniosły się do podziemi). Jeśli masz klaustrofobie, nie polecam, jeśli uwielbiasz
@kurp: Aam! Yok! Taar! Jak już masz Fatalisa, to ściągnij do niego Libertatisa.

Ciekawosta taka: Arx był tworzony jako Ultima Underworld 3, ale nie udało sie studiu uzyskać praw do marki. To pierwsza gra studia Arkane, twórców Dark Messiah of Might and Magic i Dishonored.

A jeżeli Ci piksele nie straszne, to z całego serca polecam Ultime Underworld. Wesołych i ogranych Świąt!
@Darnath Skoro nie przeszkadzała mi pierwsza Ultima, to i Arx będzie okay ;) Wyobraźnia kompensuje.

Wszystko przez @Lisaros. Nigdy bym już sobie pewnie nie przypomniał o graniu, gdyby nie któreś jego zajarane posty z takich właśnie archaicznych tytułów. Potem coś włączyłem i okazało się, że te gry nadal mają - tak jak je pamiętałem - niesamowity klimat. A przy okazji zniknęły mi wszystkie przeszkody w pełnym ich odbiorze - zmalała bariera