Wpis z mikrobloga

No i po świątecznym koncercie w mojej muzycznej szkółce. Cały event składał się z aż 19 zespołów, od trzylatków po ludzi po 60tce. Sporo dzieciaków, słychać że ledwo co zaczynają granie, ale nie patrzyłem na nich pod kątem "ała jak boli", a raczej zalążka pasji na równi równej z moją. Szczerze żałuję że w ich wieku nikt we mnie tej pasji nie rozpalił i dopiero w okolicach osiemnastki dowiedziałem się że jest coś takiego jak nuty, że to się gra, że ósemka, że ćwierćnuta itd.

Nie było idealnie również i na naszym "elitarnym" kwartecie końcu. Parę błędów, to ktoś źle wszedł, to ktoś za długo grał - mieliśmy niecały miesiąc na przygotowanie wszystkiego i nikt żadnego bólu o nie nie ma. U mnie samego też nie było idealnie, a to palcowanie jednych ósemek było na granicy ogarnięcia, a to struna G w moich skrzypcach nieoczekiwanie się poluzowała i fragmentu jednej piosenki po prostu nie mogłem zagrać. Jednak wszystko przede mną, odwaliliśmy kawał roboty z nauczycielem przez te trzy miesiące. Cholera tak fajnie jest wrócić do doświadczenia orkiestrowego po latach, marzenie powrotu do grania się spełniło i nie pozostaje nic innego jak pielęgnować je dalej.

Moje założenie kiedy w sierpniu pojawiła się wizja skrzypiec Idę na dzień otwarty, próbuje i jeśli nic mi się w rękach nie rozsypie, czarny kot nie przebiegnie mi drogi, wchodzę w ten temat z marszu, bez pytań o cokolwiek. okazało się dobrym podejściem, patrząc z perspektywy czasu zrobiłem coś z czego cholera jestem szczęśliwy.

Pozostaje mi życzyć jeszcze większej mocy, jeszcze więcej pracy w nowym roku. Podobnie jak z tańcem, nie wiem gdzie to zajdzie, ale póki będzie robota, póki będę miał za co się rozwijać będę cisnąć po całości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam @Kobieta-z-Kaloryfera @PsichiX

#skrzypce #naukagrynaskrzypcach #milionowamotywacja #feelsgoodman #czujedobrzeczlowiek
t.....4 - No i po świątecznym koncercie w mojej muzycznej szkółce. Cały event składał...

źródło: comment_we9S0R4EMJnqa8erChE2lYQgFTkorIsP.jpg

Pobierz
  • 4
@tux3284: Super że występowałeś publicznie. Ostatnio brałem udział w konkursie kolędowym i Ci powiem że różni studenci grali trochę lepiej, trochę gorzej ale każdego darzyłem ogromnym szacunkiem że wystąpił i zagrał. Więc szacun i pracuj dalej.
@skrzypek_ Dokładnie mega szanuję te dzieciaki, zwłaszcza że było widać że niektórzy pomimo walki ze stresem dali czadu.
W listopadzie Aneta (nauczycielka) do mnie: szykujemy cię na koncert. Wtf.exe po trzech miesiącach? I to na najbardziej zaawansowany numer tego koncertu. Nie jakąś cichą noc czy grę na pustych strunach a prawilny pełnoprawny kawałek: avicii Wake me up i Coldplay sky full of stars. To było trochę szalone bo ja ledwo nie poznałem