Wpis z mikrobloga

#programowanie #nieprogramowanie #ankieta
Jeżeli wykonujesz inną pracę którą uważasz za zbliżoną do programowania, lub nie programujesz zawodowo (tzn. nikt ci za to nie płaci) - nie głosuj; zafałszujesz wyniki. Dzięki. :)

Gdy programuję, słucham:

  • Muzyki uspokajającej, raczej cicho 18.5% (17)
  • Muzyki pobudzającej, raczej głośno 38.0% (35)
  • Podcastów, audiobooków, filmów itd. 5.4% (5)
  • Dźwięków natury, szumu akustycznego itp. 3.3% (3)
  • Niczego nie słucham, wolę ciszę 34.8% (32)

Oddanych głosów: 92

  • 17
@Dijuna: Bardziej zależy to od dnia.
Są dni kiedy tylko słucham klasyki, czasami najcięższego metalu jaki trafię na spotify/YT, czasami rocka, czasami punka, czasami new retro wave, czasami rap. Mogę tak wymieniać i wymieniać. Po prostu czasami coś mi wpadnie do ucha i jakoś tego klimatu slucham, a czasami po prostu budzę się rano i już pod prysznicem mam pewien gatunek w głowie.

Zdarza się też włączyć jakieś dev konferencje i
@GotoFinal: @Wyrewolwerowanyrewolwer: nie pytałem o gatunek, a o to czy się muzyką pobudzasz, czy uspokajasz. Jeżeli słuchasz muzyki, ale raz głośnej/szybkiej/pobudzającej, a innym razem cichej/powolnej/uspakajającej to faktycznie brakuje tej odpowiedzi... zaznacz wtedy czy lepiej ci się programuje kiedy masz samopoczucie przy którym słuchasz głośnej/szybkiej/pobudzającej muzyki, czy wtedy kiedy masz samopoczucie przy którym słuchasz cichej/powolnej/uspakajającej muzyki.

A za całą ankietą stoi to, że zawsze uważałem, że jak coś robię to muszę
@Dijuna: tak jak pisałem, nic konkretnego, raz słucham czegoś klasycznego, powolnego, wręcz smutnego i depresyjnego, innym razem jakiegoś rocku metalu, a czasami coś w miarę wesołego, unikam tylko typowego popu, discopolo i rapu.
A czasami niczego bo potrzebuje jednak ciszy... bo jestem np już "zmęczony słuchaniem" bo ile godzin można :P
Wszystko zależy od dnia i samopoczucia, do programowania nic to nie ma.
GDY PROGRAMUJĘ, SŁUCHAM:


@Dijuna: Zacytowałem pytanie z ankiety. Nie pytałeś o to czy się pobudzam nią czy uspokajam.

A weźże tę ankietę wsadź sobie w buty.
W programowaniu jak to w programowaniu, chodzi o kompromisy. Dlatego znowu odpowiem, że to zależy.
Czasami potrzebuję bomby do napieprzania bo mam już wystarczająco dobry pomysł na rozwiązanie i wcielam to w życie, a czasami potrzebuję absolutnej ciszy żeby intensywnie myśleć.
@GotoFinal: no tak, i teraz tak, masz trzy stany, powiedzmy:
1) stan w którym wybierasz coś klasycznego, powolnego lub smutnego czy depresyjnego
2) stan w którym wybierasz rock, metal albo coś wesołego
3) stan kiedy już jesteś zmęczony słuchaniem
W którym stanie, sądzisz, że programuje ci się najlepiej. Skoro muzyka której słuchasz zależy od np. od twojego humoru (tak to zrozumiałem), i wtedy po prostu odpowiedz sobie w jakim humorze najlepiej
@Dijuna: w żadnym, to jest 2000x więcej czynników, tak jak @Wyrewolwerowanyrewolwer:napisał, inaczej jest kiedy wiesz co napisać, a inaczej jak wszystko się sypie a za 2 dni masz oddać działający produkt :D Ale to też u mnie nie definiuje muzyki, ogólnie nie ma żadnego powiązania, najczęściej słucham po prostu playlisty z losową kolejnością, gdzie mam wszystkie rodzaje muzyki jakie mnie interesują.
Ogólnie nie widzę u siebie żadnego powiązania między muzyką
@Wyrewolwerowanyrewolwer: celowość mojego pytania wynikała bezpośrednio z możliwego zbioru odpowiedzi. Jakbym zadał pytanie o twój ulubiony kształt i dał odpowiedzi z dziedziny planimetrii to odpowiadając "stożek" to ty byś się wykazał ignorancją... a nie ja. ;c
@Dijuna: audiobooki i czasem jakies filmy w picture in picture leca. Tylko musi to byc koniecznie cos co juz ogladalem/czytalem kiedys zeby sie nie zawieszac a zeby sobie swobodnie lecialo w tle. Ostatnio mam wene na wiedzmina z fonopolis ( ͡° ͜ʖ ͡°)