Wpis z mikrobloga

Przedstawiony przez Ruch Narodowy program w kwestii polityki zagranicznej jest mocno zbieżny z programem Zmiany m.Piskorskiego.

1.Zbliżenie z Rosją.
2. Wyjscie z UE.
3. Zaprzestanie traktowania USA jako gwaranta bezpieczeństwai wycofanie poparcia dla militarnych działań tego pańśtwa.
4.Oddalenie od Niemiec.

Właściwie jeszcze tylko wyjscie z NATO i mamy spełnienie postulatów, które nie raz wyrażali Rosjanie sugerując, że spełnienie ich będzie najlepszą gwarancją bezpieczeństwa dla Polski.

Tu link do opisu programu.
źródło kresy

#rosja #ruskapropaganda #polityka #4konserwy #neuropa
  • 8
@szurszur:
1. To popieram. Oczywiście w granicach rozsądku.
2. Samobójstwo.
3. To też nie jest do końca głupie. Ale również w granicach rozsądku.
4. Samobójstwo.

Tak czy inaczej nie można traktować poważanie kogoś kto chce wyjścia z UE. Ale z drugiej strony, kogo u nas można traktować poważnie.
@house_ze_skrzypcami_w_tle: Zbliżenie z Rosją można interpretowac na różne sposoby. Narodowcy uważają chyba, że wystarczy zaprzestać wspierania Ukrainy i oddalić od USA, ale Rosjanie stawiaja wprost inne warunki - pozostawienie pomników radzieckich i miedzy wierszami zaprzestanie promowania naszej wizji historii (czyli współpracy III Rzesza z ZSRR 17 września).
W przywoływanych za wzór stosunków z Rosją Węgrzech są plany budowania nowych pomników rosyjskim żołnierzom.
@szurszur: Pomniki radzieckie są jedynie punktem zaczepienia do darcia kotów. Przecież nawet tam na Kremlu nie siedzą idioci i świetnie zdają sobie sprawę z tego, że w Polsce "ich wersję historii" (i nie tylko zresztą) mało kto szanuje, nie mówiąc o lubieniu. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że pomniki są narzędziem polityki wewnętrznej. W kacapowie wielka wojna ojczyźniana jest wszak religią.
@Marek_B: tez tak myslałem do momentu gdy nie zaczeli oficjalnie o tym mówić na cotygodniowych konferencjach MSZ i nie zrobiono z tego głównego tematu w mediach. Zangazowano w to ruchy patriotyczne, czołowych gości programów telewizyjnych. Tego nie da sie potem zbyt szybko wyciszyć.
No i mamy jeszcze uchwąłe ich Dumy na nasze przypomnienie 17 września. Wysłano ja do swiatowych instytucji i parlamentów.
Do tego w celu zwalczania polskiej retoryki podjeto szereg
@szurszur: Autoafirmacja jest podstawą trzymania równowagi psychicznej. Karmili się tymi bredniami i półprawdami przez cały wiek, więc musieli pójść za ciosem i wpisać to wszystko w mit założycielski bez żadnych "ale" i puścić w świat. Nie mieli wyjścia. To co głoszą polscy historycy bije wprost w podstawy ich ideologii.
@Frank_Costello: @szurszur: Zaprzestanie traktowania USA jako gwaranta polskiego bezpieczeństwa powinno świecić w programie każdej partii. Nie znaczy to, że na leży ochładzać stosunki, ale należy przestać nasze strategie wojskowe budować na zasadzie "NATO pomoże", bo gramy życiem 30 milionów ludzi w ruletkę.

A jeśli Trump będzie kontynuował tradycję genialnych amerykańskich interwencji (ja wiem, że ma nie kontynuować, ale miał być też kandydatem anty-establishmentowym, więc wiecie...) to jak najbardziej powinniśmy zaprzestać