Wpis z mikrobloga

@mars83: 2 sockety po 6 i zwykły ram
@Zgroza: Działa to to dobrze? Tam w ogóle jakąś licencję trzeba wrzucać? Niby jest ta community do kupienia, ale sam hypervisor krzyczy tylko, że nie ma prawidłowej licencji i nie wiem czy jestem w jakimś evaluation mode czy o co mu konkretnie chodzi.
@mars83: Może mało jasno napisałam ale interesuje mnie właśnie przydzielenie 100% zasobów z fizycznej maszyny do vmki.
KVM to ostateczność. Szukam rozwiązania które uratuje mnie jak z niewyjaśnionych przyczyn główny system padnie.
@carlo497: Możesz zakupić licencję ale nie ma przymusu. Samo okienko można również "zniknąć" Myślę, że klikanie nie jest mega uciążliwe. Do tej pory używałem jako "lab", produkcyjnie dopiero jakiś czas - bez problemu.
@rawilson: To będzie jedyna porządna maszyna w tamtej lokacji i nie wiem co mi w przyszłości wpadnie do głowy. Być może będę tam chciał jeszcze domenę postawić, a poza tym snapshoty całej maszyny na klik to wygodna opcja.
@carlo497: nie sądzę że potrzebujesz tylu vCPU i chyba do końca nie rozumiesz samej idei wirtualizacji. Pamiętaj - w świecie wirtualizacji nie zawsze więcej znaczy lepiej. Z darmowych rzeczy to możesz jeszcze postawić sobie jeszcze hyper-v (tak, tak, jest darmowe)
@carlo497: A na esxi może się okazać że wystarczy mu 4 vCPU. Pytanie jak aplikacja dzieli obciążenie na wątki. Co tam stoi? Baza jakaś, www? Na windzie czy linuxie?