Wpis z mikrobloga

Mirki, czy dla was także pisanie listu motywacyjnego też jest takie trudne? Co tylko widzę ciekawszą ofertę, to wymagają go, raz go napisać to dla mnie męczarnia a co dopiero na kilka ogłoszeń. Jestem ciekaw jak wy to robicie? Korzystacie z jednego wzoru czy pod każdą ofertę piszecie od nowa?

#kiciochpyta #praca #cv #rekrutacja
  • 9
A) nikt tego nie czyta ( ͡° ͜ʖ ͡°) .. zwykle (Rekruter here) B) gdy sama aplikuję i od wielkiego dzwonu ktoś woła, to mam jakiś swój szablon, który adaptuję do oferty ale UWAŻAJ żebyś nie pomylił potem nazw firm ( ͡° ͜ʖ ͡°) często to widuję.

Serio w PL listy chcą wszędzie???
@Mysiunia_: dla mnie to trochę takie czarowanie, że chodzi mi o coś więcej i że niby jestem fanatykiem branży. A jeśli nie jestem, i po prostu chcę dobre pieniądz i praca wydaje się ciekawa to co?

@peanut_butter: dobry pomysł i też chyba sobie taki znajdę i będę go tylko trochę zmieniać. No i może nie chcą wszędzie, ale na wiele ciekawszych stanowisk już tak.
@Ten_tego: powiem tak: na pisaniu takiego samego listu motywacyjnego można się przejechać, zwłaszcza w większym mieście. Często jest tak, że rekreacja do kilku firm prowadzona jest przez jedną agencję HR - wtedy dwa takie same listy motywacyjne od razu mogą Cię skreślić, jeśli rekruter przeczyta. Najlepiej pisać krótko i zwięźle o plusach, które mogą wynikać z tej pracy dla Ciebie i o plusach, które Ty dasz firmie.
Można też zrobić na