Wpis z mikrobloga

@No25: Mou widząc, że mu nie idzie, nadal trzymał się swojego ustawienia. Najlepszym przykładem był Hazard, wiecznie przyspawany do lewego skrzydła i wracający za każdą akcją. Chyba tylko raz zagrał jako 10.

@arko123: Nie śledziłem poczynań Conte w Juve (Serie A to nie mój świat), ale tu najpierw grał typowym 4-2-3-1, ale gdy nie szło, szybko zmienił na 3-4-3. U Mou brakowało takich zmian, nawet meczu nie zagrał na 2
@arko123: Akurat w Chelsea szaleje z tymi ustawieniami. Zaczynał od 4-2-3-1 później próbował 4-2-4 a teraz przerzucił się na 3-4-3 i to też nie jest tak, że gra w każdym meczu tak samo. W jednych gra szerzej skrzydłowymi (Hazard, Pedro), innym razem pcha środkowych pomocników wyżej do gry a czasem skrzydłowych podwiesza pod Coste i otwiera boki dla wahadłowych Alonso i Mosesa.

@No25: Mou zgubiło podejście do piłkarzy i w
@Ranage: Trochę śmiesznie brzmią takie zarzuty wobec ludzi, którzy coś tam w życiu osiągnęli jak teraz Mourinho czy wcześniej Benitez. Sam nie trawiłem van Gaala, ale nie odważyłbym się nazwać go trenerem WFu.

Lubię Conte, ale niech on najpierw osiągnie chociaż tyle co Mourinho żeby nazywanie tego drugiego wuefistą miało jakieś podłoże.
@footix: wyraziłem swoją opinie, ale czy to obrażanie kogokolwiek? to zwykłe porównanie, a nie stwierdzenie, że nauczyciel ma większe umiejętności. I żeby nie było, strasznie żałowałem, gdy zwalniali go z Chelsea. Teraz jednak rozumiem, że Mourinho mocno się wypalił jako trener i człowiek.
@Ranage: Ciekawe czy to samo mówiłeś 3 lata temu jak wrócił do Chelsea i długo miał szansę na mistrzostwo oraz dwa lata temu jak je zdobył. Sugerujesz się tylko poprzednim sezonem gdzie najprawdopodobniej piłkarze grali przeciw niemu i dla takiego np. Hazarda jedyną sensowną pozycją były trybuny, a nie rotowanie pozycjami na boisku. Gdzie tu wypalenie? W United póki co ma szanse na pierwsza czwórkę bo jeszcze sporo meczów zostało, a
@Ranage:
Rozumiem, że to opinia i ok szanuje, ja natomiast wyraziłem swoje zdanie. Może się wypalił, ale zrozumiałem z Twojej wypowiedzi, że Conte jest lepszy od Mou bo bardziej elastyczny. A tak patrząc w CV obu panów to na razie jednak lepiej być nieelastycznym i osiągnąć to co Portugalczyk.
@No25: Byłem jego fanem wcześniej, byłem wtedy, a teraz nadal szanuje to co zrobił dla Chelsea. Sugerowanie, że piłkarze grali przeciwko niemu to tylko teoria spiskowa. Czyli że piłkarze takiego klubu chcieli przegrywać i zajmować 16 miejsce w lidze? Taki kaprys rozumiem.

@footix: Jest lepszy w tym elemencie, ale to nie oznacza, że jest lepszym trenerem. Conte jest na innym etapie kariery trenerskiej, a ja Mou nie ujmuje jego osiągnięć.