Wpis z mikrobloga

Jako, że jutro kończy mi się ostatnia lokata i raczej w tym roku już nic nie założę to zrobię małe podsumowanie zarobków z tego tytułu plus bonusów za promocje bankowe.

- zysk netto z lokat: 1307,49zl
- zysk netto z promocji bankowych (bonusy za założenie kont): 1295zl (z czego 75zl to środki na Grupona)
- zysk netto z kont oszczędnościowych: 86,35zl

Razem: 2688,84zl

Do tego bonus w postaci zwrotu środków na konto MyWizz na kupno biletów lotniczych za płacenie przez rok (09.2015-09.2016) kartą kredytową: 447zl.

Całkiem niezła sumka się uzbierała. ( ͜͡ʖ ͡€) Rok temu wyszło około 1800zl, w tym kwotę zawyżyła promocja Citibank za polecenie karty kredytowej - tylko z niej wziąłem około 1100zl.

Pewnie byłoby tego więcej, ale już nie chciało mi się w każdej promocji brać udziału, wybierałem tylko te z w miarę prostymi zasadami czyli załóż konto, zrób przelew na kwotę X, odbierz bonus, zamknij konto.

W sumie polecam ten stan. Pieniądze leżą w internecie trzeba tylko się po nie "schylić". Dzięki temu oraz dzięki lokatom koszt moich tegorocznych wakacji na Bornholmie, we Włoszech i Madrycie dla dwóch osób faktycznie kosztował tylko tyle co za jedną osobę.

Ale podsumowanie podróżnicze zrobię sobie jeszcze w osobnym wpisie.
#finanse ##!$%@? #pieniadze #zarabianie #lokaty #banki
  • 10
@Krupier: Ładnie :) Dodam, że całkowicie nowi klienci większości banków mogą spokojnie dobić do nawet dwukrotnie większej kwoty (bez wliczania odsetek na kontach oszczędnościowych i lokatach - z tym jeszcze więcej, ale to zależy od naszych oszczędności).

PS. A Citi to faktycznie chyba najlepsza opcja. Swoja drogą obecnie oprócz bonusu za kartę kredytową można też zgarnąć 300 zł za konto osobiste.
@Blackall: mam jeszcze kartę kredytową od nich z poprzedniej promocji. Leży i się kurzy w sumie. Więc może się zagłębie w to faktycznie.

Ale lokaty chyba jednak Idea Bank póki co daje najkorzystniejsze.
@Krupier: prawidłowo, ja też sporo w tym roku zarobiłem, podsumuję sobie później dokładną kwotę, dlatego śmieszy mnie fakt, że ludzie tutaj męczą ciągle o darmowe konta, przy czym mogą jedną marną nawet promocją zapewnić sobie konta, które na siebie same zarabiają, a nawet dają zyski.