Wpis z mikrobloga

"Kocie rasy" gotowe, a w nich

Kot Havana Brown

Brązowe umaszczenie u kotów to jedno z najrzadziej występujących. Nie należy mylić go ze zrudziałą czarną barwą futra! Za czekoladowy odcień odpowiada zmutowany gen czarnego koloru sierści. Jedną z nielicznych ras kotów, u których występuje brązowe umaszczenie jest Havana Brown. U kotów możliwe są dwa odcienie brązów: czekoladowy (b) i cynamonowy (b1). Brązowe koty są równocześnie nosicielami genu a - non-agouti, czyli nie
Koleandra - "Kocie rasy" gotowe, a w nich

Kot Havana Brown

 Brązowe umaszczenie ...
@Koleandra: A ja się wczoraj dowiedziałem, że nie dość, że moja kotka nie ma zębów, bo trzeba jej było usunąć, to jeszcze gdzieś się uszkodziła i oślepła od tego :( I wiem, że już po ładowaniu, ale mogę jeszcze prosić jakiegoś kotka na pocieszenie? ()
@Koleandra: No właśnie ciamka już chwilę, bo zębów już z 1,5 roku nie ma, tylko ostatnio się tak trochę dziwnie zaczęła zachowywać i wczoraj byłem z nią u okulisty i się okazało, że prawdopodobnie ostatnio skądś spadła i oderwały jej się i opadły soczewki... I została praktycznie ślepa... A strasznie mi jej szkoda, bo to jest kot schroniskowy, biedny, na którego chyba uwzięły się wszystkie możliwe nieszczęścia, a jest niesamowitym pieszczochem