Wpis z mikrobloga

@niedoszly_andrzej: LoL. Dzięki za link do wypocin Cheatera. Zawsze jak mam zły dzień i wydaje mi się, że niewiele w życiu osiągnąłem, to Cheater przypomina mi, że jednak niektórzy mają gorzej :D

@Grandek: Ta kasa to pikuś. Mercedes jest zwolniony z CITu. I zapewne podatku od nieruchomości. Jakby przedsiębiorcy w Polsce dać 200 000 zł za jedno miejsce pracy i zwolnienie z podatków w zamian za gwarancję, że przez 5
@Grandek: ale oni nie zatrudniają ludzi dlatego ze rząd im dopłacił, na odwrót. Oni są mega korporacja bez tego dofinansowania, po prostu nam zależy żeby zainwestowali tutaj. Natomiast tobie jednorazowe dofinansowanie nic nie da bo nie masz fizycznie możliwości zachować płynności finansowej przy takich kwotach na dłuższa metę
@niedoszly_andrzej: ale czy polski rząd nie powinien wspierać polskiej przedsiębiorczości? Dlaczego wspiera niemiecką? Jeżeli będziemy dawali ulgi i zwolnienia z podatków dużym niemieckim korporacjom, to nigdy polski przedsiębiorca nie wygra z takimi zasadami gry. Dlaczego polski rząd proporcjonalnie nie da mi takiej kwoty jaką mam firmę, zatrudnię dwóch, trzech pracowników i także zmieniszy się bezrobocie. Jakby dali takie ulgi i dotacje tysiącom polskich firm, to zatrudniłyby 10-krotnie większa liczbę pracowników
@Grandek Masz cholerna rację. Na początku stycznia otwieram kolejny rodzinny biznes. Zainwestowane 300 tysięcy, a niemal każdy urzędnik rzuca kłody pod nogi. Traktują cię jak podejrzanego. Nie jest to kraj dla "prywaciarzy", niestety. Najbardziej smuci mnie, ze poprzedni będę musiał zamknąć i zwolnić osiem osób...
@Grandek a już szczytem jest moja blagalna niemal wymiana korespondencji z zaiks-em. Ja mam prosić o wszystko i płacić. Dlatego niemal na pewno omijam ich i wchodzę we współpracę z amerykańską firma. Zaznaczam, ze jestem człowiekiem i poglądach mocno patriotycznych i chętniej zostawiam i nas pieniądze. Kraj mi to skutecznie utrudnia.
tym czasem wykopowi neoliberałowie mają to gdzieś


@3n3bl0: Tzn. że nie są oni neoliberałami gdyż doktryna liberalizmu bardzo wyraźnie sprzeciwia się tego typu interwencjom w gospodarce.
@chanelzeg: są ale mają ból dupy jak benefity z etatyzmu czerpią zwykli ludzie pracy; jak burżuje czy klasa średnia to już ich tak nie boli. Może w dyskusji teoretycznej przebąkną, że im się to nie podoba.
ale czy polski rząd nie powinien wspierać polskiej przedsiębiorczości? Dlaczego wspiera niemiecką?


@Grandek: Widać potrafią dzielić się zyskami. Nie to co ten przebrzydły przedsiębiorca. Ile odpaliłeś premierowi albo któremuś ministrowi dusigroszu, hę?

jak są mega korporacją to po co mi ulgi podatkowe i dotacje? i dlaczego z moich pieniędzy?

Chyba miałeś na myśli "im". A po to im ulgi, żeby nie upadły. Najwięksi wrogowie różnic społecznych i kapitalizmu, jak wspomniany wcześniej