Wpis z mikrobloga

@gosiage:
W Konstancinie jest przekozacka tężnia. Dobre miejsce na randewu. I w ogóle przyjemnie. Kto to/co to niechlubna Grape? Brzmi trochę jak tytuł książeczki dla dzieci: Niechlubna Pani Grape.

A u mnie Ursynów, niebawem Wilanów.

Piaseczno

Dam znać jak następnym razem będę jechał po wieśmaka, to mi pomachasz z okna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dutch haha ok :D

Osiedle Grapa w Konstancinie. Dość nieciekawe.

Ursynów słabo znam, a Wilanów jak własną kieszeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) moje rodzinne strony, kończyłam tam też liceum :)
Odkąd moja rodzina przyjechała do W-wy to mieszkamy ciągle w tym samym miejscu, już ponad 100 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wszyscy leżą na jednym cmentarzu - w Wilanowie
@Dutch a rodzice mieszkają na Mokotowie dolnym przy samej elektrowni ec Siekierki. Ale cała tamtejszą społeczność jest ze sobą bardzo blisko. Wszyscy się znają. Kiedyś całe życie tej okolicy toczyło się na Wilanowa. Tam był kościół, parafia, cmentarz gdzie się jeździło do bliskich, odpusty etc. Poza tym tam gdzie rodzice mieszkają to dosłownie granica Mokotowa i Wilanowie :P no a dziadek który przyjechał do Warszawy - służył na dworze w Wilanowie:p
@Dutch no coś w tym stylu :P wcześniej Kraków a do Warszawy dziadka przywiózł Branicki . Bo dziadek robił piwo na jakimś innym dworze i podobno bylo świetne i Branickiemu (który był tam w gościach) tak posmakowalo że go zabrał ze sobą do w-wy. Dziadek chłopek prosty był i nie załatwił wszystkich papierów i za nielegalną zmianę zaboru, zeslali go na Sybir. Po 4 latach wrócił do babci na piechotę :3 dużo
@gosiage:

Bo dziadek robił piwo na jakimś innym dworze i podobno bylo świetne i Branickiemu (który był tam w gościach) tak posmakowalo że go zabrał ze sobą do w-wy. Dziadek chłopek prosty był i nie załatwił wszystkich papierów i za nielegalną zmianę zaboru, zeslali go na Sybir. Po 4 latach wrócił do babci na piechotę :3

Gdybyś ktoś to napisał z Anonimowych, obstawiałbym bait. Ale Tobie wierzę ( ͡° ͜
@Dutch ooo mega :D mocno polecam króla, dawno tam nie byłam ale kiedyś tam 1l piwa w kuflu za 6zl był, do tego tanie obiady. Pyszne obiady swoją drogą. Polecam jakby Ci się nie chciało robić, tylko w godzinach obiadowych jest pełny więc ciężko o miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)