Wpis z mikrobloga

Temat poruszany milion razy, ale zależy mi na aktualizacji :) Co teraz jest polacane do 10k ? Dołożenie nie jest raczej możliwe, zależy mi na niewielkim, oszczędnym aucie do miasta i na trasy domu na weekend (ok 200km), może na wakacje gdzieś...

Podjeżdże takim ze 2-3 lata jeszcze??

#motoryzacja
  • 41
  • Odpowiedz
@Jarczur: Renault Thalia 2007 rok <
1.2 silnik, wystarczający w zupełności, w mieście spalanie 7l bez gazu, w trasie koło 6. Bagażnik ponad 500 L, 5 miesjc, stosunkowo wygodne, tanie części, każdy mechanik zrobi wszystko, bardzo, bardzo polecam.
  • Odpowiedz
@bocznica: Mam to w dupie, nie ma znaczenia dla mnie zdanie innych, a samochód potrzebuję żeby bezpiecznie i niezawodnie przemieszczać się z punktu A do punktu B. I do tego to auto jest genialne. Pakowne, wygodne, NIEZAWODNE, tanie w eksploatacji i tyle.

A przedłużać sobie nie mam potrzeby autem ;)
  • Odpowiedz
@Jarczur: To chcesz niewielkie i oszczędne auto, czy na trasy i na wakacje?

Na trasy i na wakacje to za dychę można szukać A6 C5, Volvo 850, Vectry B, Scenica itp.
Auto łączące powyższe cechy: Megane II - nie jest duże, nie jest drogie, trasę zrobisz, a jak kupisz w kombi to i na wakacje będzie.
Małe i tanie w utrzymaniu: Fabia 1.4 - najtańszy w utrzymaniu samochód jaki kiedykolwiek miałem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@merol44
@chwed
@brick
@bocznica

Dzięki za rady koledzy. Coś z ta thalia musi być nie tak, bo koledzy z pracy też się kiedyś smiali z tego auta. Ja tego nie rozumiem, gorsza chyba fabia. Ta megane II mi się podoba. Pytanie jak z kosztami eksploatacji...
  • Odpowiedz
@Jarczur: Fiat Stilo 1.9 JTD 115km

Mam od 2,5 roku, zrobiłem nim 70kkm, dalekie trasy krajowe, jak i podróż do Chorwacji bez żadnych kłopotów. Spalanie podczas dojazdów do pracy (40km w jedną stronę, z czego 25 km wiejskie drogi, 15km Kraków) spalanie wychodzi od 5.1 l do 5.3 l ON (na dystansie ~ 950km, pełny bak). Z awarii to raz padło mi koło pasowe (koszt 300zł) i czujnik położenia wału (150zł).
  • Odpowiedz