Wpis z mikrobloga

@Wirtuoz np z wawy samolot
4x 81 Zł
Bus Londyn lotnisko 2x2 jak wcześniej kupisz to nawet 1gbp,do 3gbp
Zwiedzanie na tanio - muzea darmowe są i ogromne,plus same zabytki to dwa trzy dni jak nic. Przewodnik głosowy ok 1gbp z mapa
Bus to zależy od czasu,ale na okres kilku dni ok 10gbp
Jedzenie - samemu to 10-15 GBP, na mieście do 50 GBP da się za dzień wszystko
Płatne wejścia gdzie
@Wirtuoz ciężko tak mi zliczyć, podlicz to, weź poprawkę na inne rzeczy,nie opłaca się brać kosmetyków,jeśli nje są one jakieś dedykowane,ale nadal w uk dużo jest ekonomia zdrowych i tanich. Szamponów,mydel,żeli pod prysznic itp
@Wirtuoz: zdecydowanie samemu. Ceny będą różne, zależnie od sezonu, ale na przykład w marcu jesteś w stanie zamknąć się na piec dni w 650 zł za osobę za loty, dojazd do miasta i noclegi w jakichś akceptowalnych warunkach. Dolicz do tego jedzenie, metro, muzea, jakieś piwo i masz 2000 za całość.
@Wirtuoz:
Samemu. Pytanie też brzmi: jak tanio naprawdę musisz zejść, tj. co możesz poświęcić na rzecz taniości. Nie każdy chce spać u kogoś czy na couchsurfingu. Inni nie chcą mieć nawet hostelu czy wspólnej łazienki, tylko mają mieć praktycznie pokój hotelowy i to nie na zadupiu (co już wyjdzie z 50 GBP za noc, +/-). Nie zawsze możesz też zwlekać z wyjazdem tak, żeby wyczaić autobus/pociąg z lotniska do miasta za
Sh1eldeR - @Wirtuoz: 
Samemu. Pytanie też brzmi: jak tanio naprawdę musisz zejść, tj...

źródło: comment_TBtqDpQl9JyKswEIevT90k1w2LVgvPOQ.jpg

Pobierz
@vasil:
A to jest akurat prawda i przydatne info dla @Wirtuoz. Ja tego tak nie zapamiętałem, bo normalnie chodzę w ciuchach, które uchodzą tam za wystarczająco eleganckie.

W sumie najlepiej ubranych ludzi w życiu widziałem właśnie w Londynie. W barze Claridges. W życiu nie widziałem kolesi w tak zajebistych garniturach, jednocześnie oryginalnych i klasycznie eleganckich, i takiego natężenia tak "zrobionych" kobiet (jak w filmach hollywoodzkich).

O tym jednak nie wspominałem
Sh1eldeR - @vasil: 
A to jest akurat prawda i przydatne info dla @Wirtuoz. Ja tego t...

źródło: comment_Y6pgX7q2IZSY9FzeDj1qct6YY0jKfLhB.jpg

Pobierz
@Wirtuoz: Byłem w październiku. Lot jakoś za 300 pln za dwie osoby tam i z powrotem z Katowic miałem. Bilet z lotniska do centrum i spowrotem wyszedł 14 GBP (czyli 7 GBP w jedną stronę). Nigdzie nie widziałem biletów za 1-2 GBP. A rezerwowałem jakoś półtorej miesiąca wcześniej. Noclegi miałem u znajomego więc tu nie wiem. Poruszanie się po Londynie to niecałe 7 GBP dziennie (jeśli poruszasz się w strefie 1-2
@Wirtuoz: jestem w Londynie dość często, niestety jest to jedno z najdroższych miast które odwiedziłem.

Tutaj zebraliśmy trochę cen: http://www.podrozepoeuropie.pl/ceny-w-londynie/

Muzea publiczne są darmowe, ale pozostałe atrakcje są bardzo drogie (np 22£ za Tower, ale warto), jeśli chcecie dużo pozwiedzać London Pass wychodzi korzystnie. Piwo to właśnie 5£ z reguły, knajpy są drogie.

Noclegi, jeśli chcesz mieć w dobrej lokalizacji (w strefie 1-2) i z własną łazienką, to są bardzo drogie.
Uważam, że 650 zł na 5 dni za osobę za bardzo budżetową opcję i jednak za mało.


@silver_spike: Zdecydowanie. Przecież to jest niecałe 25 funtów na dzień. Zjesz normalny posiłek to już połowę tego nie masz. Wypijesz do tego piwo w knajpie - zostaje Ci dosłownie 6-7 funtów. Akurat na bilet całodniowy. A gdzie tam przelot, dojazd na lotnisko, nocleg i ewentualne pamiątki?

Londyn jest fajny, można się snuć godzinami, bardzo
@AvantaR: wiem, że się jakoś da (couchsourfing, Aldi/Lidl, darmowe muzea) - ale jak ktoś nie jest do takiego stylu przyzwyczajony to może być bardzo zawiedziony - nawet na piwo mu będzie szkoda, nic nie mówiąc o fajnej kuchni, chociaż jednej atrakcji związanej z historią innej niż muzeum, itp itd.