Wpis z mikrobloga

Witajcie. Może ktoś mi doradzi, bo czuję się bezradna wobec pewnej sprawy. Kupiłam na allegro używanego MacBooka Pro. Wygląd ok, cena ok. Na zdjęciach stan wydawał się bardzo dobry, jednak dzis dostałam przesyłkę i okazało się, że matryca jest uszkodzona, tzn są na niej wbite jakby ziarenka piasku. Po odpaleniu wizualnie wyglądają jak piksele. Oczywiście to natychmiastowym kontakcie sprzedawca stwierdził, ze on wysłał komputer w stanie idealnym. Załamka. Pierwszy raz taka sytuacja. Pomimo telefonów, maila ze zdjęciem stwierdził, że nie chce komputera z powrotem, bo on wysłał sprawny i nie chce zepsutego. Macie jakieś doświadczenia w takich sprawach? #allegro #oszukujo #macbook #komputery
  • 49
@kunegundiss @Naxster: Jeżeli kupiłaś sprzęt od osoby prywatnej (nie prowadzi GG, komisu) to nie przysługuje ci status konsumenta w rozumieniu ustawy o prawach konsumenta. W związku z tym termin 14 dni na zwrot nie dotyczy twojej sytuacji. "Odstąpić od umowy można w ramach rękojmi. Należy pamiętać, że zgodnie z art. 556 Kodeksu Cywilnego Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia). Odpowiedzialność z tytułu rękojmi