Wpis z mikrobloga

@MaIutkiCzlowiek: te dzieci często bywają w #!$%@? bezwzględne :D czekają aż tylko popełnisz błąd. Ja jak grałem to zawsze informowałem jak jest szach czy to, że zapomniał zegara przestwić. A te małe #!$%@? nie xD
@Narkan: mówienie 'szach' jest dla noobów. Nie jest już praktykowane i wręcz niewskazane, bo podchodzi pod 'przeszkadzanie' w domyśle zakłócające ciszę na sali turniejowej. Chociaż jak ktoś raz powie to nic i raczej nikt nie będzie się sadził. Dzieciaki są uczone przepisów od pierwszego turnieju i tego, że należy ich ściśle przestrzegać. Poza tym zdobycie punktu na dorosłym to dla nich duże osiągnięcie.;)
@MaIutkiCzlowiek:
Dlatego to jest jedyny dobry ruch, bo tylko po to zagrałeś 'c5'. Ten ruch nie wyprowadza figur, robi się go po to, by wymienić pionka spoza centrum na pionka centralnego. Mocno upraszczając.

Po 3...d6 białe mają przyjemny wybór - mogą zagrać i d5 i przejść do pozycji z innych debiutów (raczej po 1.d4) z dwoma tempami więcej. Albo mogą zbić na c5 i też dobrze stać.
@MaIutkiCzlowiek: tu się akurat mylisz - turniej jest zazwyczaj podzielony na jakies tam kategorie - i kategoria I i II gra osobno

w kategorii ktorej bedziesz gral - dzieciaki grają o kategorię V i ew. IV - także poziom OK.

Ja miałem to szczeście, że mogłem z rodzicami zdobyć kategorię.