Wpis z mikrobloga

Ogier oficjalnie w M-Sporcie!
#rajdy24 - rajdowe newsy

Czterokrotny Mistrz Świata, Sebastien Ogier, dołącza do zespołu M-Sport na sezon 2017. Po przetestowaniu nowego Forda Fiesty WRC Francuz podjął dziś decyzję o podpisaniu kontraktu.

W tym sezonie będzie dużo nowości, ale zdecydowanie nie mogę się już doczekać. Mamy nową generację samochodów WRC i nowy zespół - to będzie z pewnością ekscytujący czas. Nie ma zbyt dużo czasu do Monte Carlo i do tej pory nie siedzieliśmy zbyt długo w Fordzie Fiesta WRC, ale damy z siebie wszystko, żebyśmy byli gotowi. Zdajemy sobie sprawę z wyzwań i widzimy jak głodni sukcesu są Malcolm Wilson i jego zespół. To zabawne, ale zaledwie kilka miesięcy temu byłem na Rajdzie Walii i mówiłem jak miło byłoby pracować z nim pewnego dnia. Nie miałem pojęcia, że ten czas przyjdzie tak szybko, ale tak się stało! Czekam z niecierpliwością na pracę z M-Sportem, z pewnością będziemy dążyć by przywrócić ich na najwyższy stopień podium!

- mówi Ogier.

Jedziemy na Monte Carlo z numerem jeden na drzwiach Forda Fiesty WRC i jednym z najsilniejszych kierowców jakich mieliśmy w ostatnich latach. Powiedzenie, że jesteśmy podekscytowani jest zbyt małe. Wierzymy, że stworzyliśmy wyjątkowy samochód i jesteśmy w najlepszej możliwej pozycji przed tą nową erą. Nie ukrywałem, że bardzo chcieliśmy zaangażować do pracy Sebastiena i Juliena i to fantastyczne, że witamy ich w zespole. Pracowaliśmy bardzo ciężko aby ich zaangażować, a oni wierzą, że Ford Fiesta WRC to samochód, w którym mogą najlepiej bronić swojego mistrzostwa

- dodał Wilson.

#wrc #rajdy #motoryzacja
gabrally - Ogier oficjalnie w M-Sporcie!
#rajdy24 - rajdowe newsy

Czterokrotny Mi...

źródło: comment_SbZpE2Nn9ZSahAj0FOn7C042afnHg3N9.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Jeszcze Tanak potwierdzony:

M-Sport potwierdził także, że drugim kierowcą będzie Ott Tänak. Duet Ogier-Tänak z pewnością elektryzuje kibiców na całym świecie.

Miałem świetny sezon 2016. Zebraliśmy dużo doświadczeń w ramach i myślę, że stałem się silniejszym kierowcą. Dobrze było zobaczyć wzrost prędkości w ciągu roku, a teraz nie mogę doczekać się startu nowej i ekscytującej ery. Zrobiłem wiele testów nowym Fordem Fiestą WRC i to ogromny krok naprzód. To pierwszy raz, gdy
  • Odpowiedz
Czyli tak?
1. Ogier Ford
2. Tanak Ford
3. ? pewnie ktoś zapłaci (Ostberg, Mikkaelsen?)
4. Neuville Hyundai
5. Sordo Hyundai
6. Paddon Hyundai
7. Meeke Citroen
8. Breen Citroen
9. Levebre Citroen
10. Latvala Toyota
11. Hanninen Toyota
12. Lappi Toyota (w sezonie)
  • Odpowiedz
@thinbritishboy:

1. Ogier Ford
2. Tanak Ford
3. Camilli Ford
4. Neuville Hyundai
5. Sordo Hyundai
6. Paddon Hyundai
7. Abbring Hyundai (pewnie wybrane)
8. Meeke Citroen
9. Breen Citroen
10. Levebre Citroen
11. Al Qassimi
- co do citroena - raczej bym się wstrzymał, niby są pewni, ale odwołali prezentację. Sądzę że za Breena wskoczy Mikkelsen -
12. Latvala Toyota
13. Hanninen Toyota
14. Lappi Toyota (w sezonie)

Poza tym
  • Odpowiedz
@gabrally: Najlepsze jest to, że nie pamiętam kiedy ostatnio lista wyglądała na taką wyrównaną. Ok, Ogier jest najszybszy, ale wydaje mi się, że tempo rozwoju M-Sportu jest znacznie mniejsze niż np. Citroena, czy Hyundaia (kasa), więc pewnie w drugiej części sezonu Ford technicznie zacznie odstawać (o ile w ogóle jest na poziomie Citroena, ale zakładam, że Ogier wie co robi). Ciężko z tej listy wskazać murowanego kandydata na mistrza, w przeciwieństwie
  • Odpowiedz