Wpis z mikrobloga

Jakie heble wybrać do swojego #mtb ?

Obecne Tektro HDC300 już mają czasy świetności za sobą. Mam upatrzone trzy modele:

- Tektro Germini
- Avid Elixir 7
- Shimano M615 [ najdroższe ze stawki le czy najlepsze ? ]

#rower
  • 20
  • Odpowiedz
@Baczy: Ja mam m615 no i powiem, że naprawdę dają radę. Mimo iż lekki nie jestem, to siła hamowania jest bardzo dobra. Świetna modulacja no i całkiem szczelny system (1,5 roku i nic nie musiałem odpowietrzać).
  • Odpowiedz
@Baczy: Miałem Hope, Avidy, mam obecnie Formule i żałuję że nie wziąłem Shimano
Shimanochy są najłatwiejsze w serwisowaniu, mają płyn mineralny zamiast toksycznego DOTa, i mają najlepszy IMHO "feel" ze wszystkich hydraulików, dorównują im tylko Avidy.
A co do trudności odpowietrzania hamulców takiej czy siakiej firmy - wszystkie odpowietrza się tak samo, różne są tylko końcówki.
  • Odpowiedz
@Baczy: dołóż do Guide - na prawdę warto.

@PanJakubek: Za to Shimano gotują się i zapowietrzają na potęgę. Co z tego że można przelewać i odpowietrzać samemu, skoro trzeba to robić dużo częściej.
Miałem Acera BR-M395, miałem Deore XT BR-M785 i w obu przypadkach to samo - ciągłe "pompowanie" hamulców przed zjazdem i odpowietrzanie co 2-3 tygodnie. Po zmianie na SRAM Guide RS - 3 miesiące ostrego katowania bez najmniejszych
  • Odpowiedz
@Diabl0: Miałem Juicy 5 - nigdy nie udało mi się ustawić ich tak, żeby działały oba tak samo, co więcej, nigdy nie udało mi się ich ustawić tak, żeby działały dobrze, a robiłem z nimi wszystko.
Formule pod tym względem mam lepsze, z tym że tylny mi się z dupy zapowietrza, też #!$%@? wie dlaczego.
Za to jeszcze nie słyszałem żeby ktoś narzekał na Zee czy Sainty.

A poza tym:
-
  • Odpowiedz
Shimano M615


@Baczy: Bierz SLX BR-M675 na metalikach dedykowanych z radiatorami to naprawdę kawał dobrego hamulca, uważany za lepszy od m7000. juocy czy elixiry też dobre, w sumie podobne jakościowo ale nie ma hamulca bez wad w tej kategorii.
  • Odpowiedz
@shusty: miałem slx @Baczy: slx chyba najlepszy kompromis cena/jakość. Xt to slx tylko z inną nazwą przy klamkach. Miałem wersje ice z tarczami 180/160 i na deszczu potrafiły hamować z plus 70 do zera bardzo ładnie.
Hamulce to element raczej na którym ze względu bezpieczeństwa nie polecam oszczędzać.
  • Odpowiedz
@Diabl0: Nie wątpię, że Guide są świetnymi hamulcami i mam nadzieje, że kiedyś osobiście z nimi pośmigam, ale ani Acera, ani XT to nie są hamulce zjazdowe. SRAM Guide są czterotłoczkowe więc wypadałoby je zestawiać raczej z ZEE, Saintami czy Magura MT7, również cenowo są bliższe.

M615 mam od dwóch lat w rowerze dirtowym i od roku w rowerze MTB. Jestem bardzo zadowolony, raz do roku okresowy serwis i wio!
  • Odpowiedz
obecnie shimano ma dużo konkurentów z lepszymi rozwiązaniami i jakością


@Baczy: nie wiem, zatrzymałem się na tym co było 2/3 lata temu, jak weszły pierwsze deore i slxy z klamką na jeden palec - w porównaniu do avidów znajomych to były przezajebiste
  • Odpowiedz