Wpis z mikrobloga

Neotec nie jest kaskiem integralnym, tylko szczękowym. Z integrali zobacz sobie np. HJC RPHA 11, IMO kask, który spokojnie może konkurować z wyraźnie droższym Shoei'em. Masz jeszcze Shark Race-R, jeżeli chcesz blendę, to Shark Speed-R, Shoei GT-Air, HJC RPHA ST, chociaż tutaj poczekał bym na RPHA 70 :). W tym roku miałem na głowie pokaźną ilość kasków, w wielu miałem okazję sobie pojeździć, np właśnie RPHA 10+ i 11, GT-Air, NXR, Speed-R
@Glenroy: racja, mój błąd Neotec to szczękowiec. Dzięki za podpowiedzi, świetna odpowiedz.
@dope: O Shoei GT-Air słyszałem i czytałem dość sprzeczne recenzje.
@Jofiel: Nie kupie bez przymiarki, to ma być mój pierwszy kask.
@bocznica: myślałem nad przejechaniem się do Berlina, euro drogie niestety, ale jak Warszawa mnie nie zadowoli to to będzie kolejny cel:)
@misza_zg zobacz sobie w Warszawie 4Biker'a, HJC i SHOEI na miejscu, nie wiem czy nie mają jeszcze promocji na kaski z serii RPHA, na pewno mają teraz fajne raty 10x0% :)
@misza_zg: RPHA 11 jest świetny, w porównaniu do 10+ dodali mu np. miejsce na intercom, jest trochę bardziej uniwersalnym kaskiem, 10+ to IMO taki garnek pisany stricte pod tor.
Co do wspomnianego GT-Air, jeżeli chciał byś blendę, bardzo dobry kask, nie da się zaprzeczyć, ale porównując go do takiego RPHA-ST, nie widzę innego sensu, żeby dopłacać tyle pieniędzy, niż chęć posiadania naklejki SHOEI na kasku :). Osobiście czekam z niecierpliwością na
@misza_zg: ja osobiscie nie trawie tych sklepów na prymasa, na targowej masz moto styl (tu sprzedawcy się znają na sprzęcie którym handlują), na modlinskiej 4bikera (hjc i troche ciuchów alpiny w niezłych cenach), w czosnowie jest outlet intermotors (to chyba największy importer i wiekszość sklepow bierze od nich towar), normlany sklep masz przy salonie yamahy/triumpha na łopuszańskiej. btw czemu nie chcesz z blenda? Dla mnie to genialny wynalazek.
@kozaqwawa: dzięki za podpowiedzi! Blendy nie chce ze względu na to że nigdy nie nosiłem (serio) okularów przeciwsłonecznych, więc moje oczy dość dobrze reagują na Słońce. Dodatkowo daje wiarę w opinie że blenda raczej osłabia konstrukcje kasku + może powodować dodatkowe obrażenia (tfu!) w razie wypadku.
Bardziej mi pasuje kupienie drugiej przyciemnianej szybki.
@misza_zg: zobacz https://sharp.dft.gov.uk/ zawsze to jakies ujednolicone testy. Nie wiem czy aż tak bardzo blenda osłabia kask, biorąc pod uwagę że jezdzi się głównie po miescie i trasie a nie po torze w zawodach to jednak aż takie prędkości nie wchodzą w gre.... Dla mnie blenda musi być. Fajnym rozwiązaniem jest też pinlock.
@kozaqwawa: Kurde patrząc na tą strone Shoei XR-1100 wygrywa dość mocno z HJC RPHA 11.
Ale pocieszające jest to że w outlet intermotors mają kilka różnych sztuk XR-1100, więc może się uda kupić pasujący:)
@misza_zg: RPHA 11, to garnek sportowy, 70 to następca ST, czyli Sport-Touring, albo prościej, usportowiony garnek z blendą :D. Czy blenda osłabia kask? IMO jest to taki krążący po internecie mit, tak samo jak odpadająca szczęka w kaskach szczękowych, to jest jak UFO, każdy o tym gada, nikt nie widział, żeby coś takiego miało miejsce ;).
Jeżeli chodzi o przyciemnianą szybę, w RPHA 11 dostajesz z kaskiem bezbarwną i przyciemnioną :)