Wpis z mikrobloga

@Zielony34 płacisz czy placiles? Też liczyłem na mniejszą podwyzke, ale dwa dni temu zapłaciłem prawie 100% więcej niż w zeszłym roku za 1.6 w podtlenku gazotu (z 401PLN na 759PLN). Trochę ciężko mi uwierzyć ze za 2.0 wyliczyli tylko tyle, chyba ze masz pełne zniżki i swoje lata (ja mam jeszcze zwyzki za wiek).
  • Odpowiedz
  • 1
@Morigan i jak zobaczysz samochód biały z gazem albo dieslem to uważaj bo mogą być po leasingu albo flotowe a wiadomo ze najszybszy, najbardziej pancerny i podjeżdżający pod każdy krawężnik samochód to samochód służbowy.
Miłego dnia
  • Odpowiedz
@Kabas: Skąd ta teoria, że gaz wykańcza silniki?

Samo LPG nie wykańcza w żaden sposób silnika. Są silniki z takim osprzętem, które nie lubi gazu (mechaniczne wtryski paliwa - zacierają się bo nie są smarowane benzyną (głownie stare mercedesy), gaz reaguje z metalami, w niektórych silnikach elementy osprzętu z czasem wyżerał, ale to raczej dawna historia, w polonezach caro z początku produkcji coś takiego miało miejsce. Tak samo zacierały się
  • Odpowiedz
@Morigan za 15k znajdziesz kia ceed. Ja mam diesla 1.6 bez filtra i dwumasy. Fajnie jeździ nic nigdy nie było robione a ma 176 tys. No ale od nowości jest w rodzinie wiec zadbany. W trasie spokojnie 4.5-5 litrów w mieście ok 6.5 litra. Polecam chociaż nie jest tak komfortowy jak benzyna.
  • Odpowiedz
Proszę Cię, jak ktoś kupuje kilkuletnie-kilkunastoletnie auto na dojazdy do pracy nie będzie ładował klocków TRW po 140 zł które szły na pierwszy montaż. Wsadzi się zamienniki za 50 zł które spokojnie wystarczą. (na jedną oś oczywiście).


@rzeznia22: Clio '99 here. Jakoś nigdy nie oszczędzam na częściach. Nie wiem jak u was ale mój mechanik zawsze mówi, że mamy 3 rozwiązania usterki, kupić coś taniego załóżmy za 50 zyla. Opcja
  • Odpowiedz
@rzeznia22: auto poobijane, a to brama mi się zamknęła na aucie, a to ktoś zarysował na parkingu, wygląda słabo, ruda daje się we znaki ale mechanicznie jest dopieszczone. Nie bałbym się teraz wsiąść w auto i zrobić trasę 2 tysiące kilometrów. Poza tym mam to auto już jakieś 2 lata i zrobione 100 tysięcy kilometrów. Lać paliwo i jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mateusz5918: No tu nie chodzi o wygląd akurat. Osobiście też wolę z wierzchu wyglądającego rzęcha, ale mechanicznie zdrowego, że zawsze jestem go pewny. Ja osobiście nigdy nie rozumiałem gości, a mam niestety takich znajomych, co 15 letnie auto pucuje, szoruje, mimo, że progów nie ma, blacha leci, dziecku nawet kanapki w środku zjeść nie pozwoli bo nabrudzi ;)
5 litrowe cabrio owszem, jest dobrem luksusowym i gdybym miał, to bym
  • Odpowiedz
Podpytam korzystając z okazji. Potrzebuję samochodu na dojazdy do pracy - dziennie 50 km, chciałbym ze 2-3 razy w roku pojechać nim nad morze (1100 km całość) poza tym do okazjonalnych wycieczek ze sprzętem foto.(100-200km) Samochód będzie stał pod blokiem. Pierwszy samochód w życiu. Obowiązkowo LPG. Cenowo tak chciałem odłożyć koło 5 tys. na wszystko czyli rejestracja, OC i "pakiet startowy". Moglibyście Panowie coś doradzić?


@vteq: Lanos 1.5 86KM. Serio.

może być ew. z gazem ale jak pali 6/100 to jaki
  • Odpowiedz
@Zielony34 w czerwcu było jeszcze przed największymi podwyzkami, wiec lepiej odłóż parę słówek więcej na następny rok, bo możesz się baaardzo zdziwic, zwłaszcza ze od stycznia ceny jeszcze pójdą w górę ;/
  • Odpowiedz