Wpis z mikrobloga

@uppss: na pewno nie ma wiecej jak dwa, ale moze miec 1gb, nie mam go przed soba teraz, po prostu ma juz troche lat i przycina sie na windzie wiec chcialbym jej pokazac linuxa, sam nie jestem into linux, takze chodzi mi raczej o taka wersje z naprostszych, jak zobaczy roznice w szybkosci, to na pewno sie przekona, tylko zeby sie nie zrazila jak nic nie bedzie mogla/umiala zrobic
@fervi @kucujemny @onomatopeja123: mam naprawdę słabego lapka - toshiba nb550d, w stosunku do specyfikacji dodałem mu pamięć (ma teraz 4GB) i zmieniłem dysk na SSD. Instalowałem tam różne linuksowe cuda i żaden z nich nie zapewniał nawet ułamka komfortu, jaki mam po zainstalowaniu Windows 10. W najlepszym wypadku (chyba ostatnie ubuntu) system działał już nawet znośnie, ale wentylator chodził cały czas na 100%. Zanim znalazłem rozwiązanie - nie wiem, czy działające,
@onomatopeja123: Naprawdę przyda się więcej informacji (wystarczy model). Dla mnie "słaby" to z Pentium M, albo pierwszymi Core Duo, a nie z i3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najbardziej uniwersalny pewnie będzie xubuntu/lubuntu. Możesz też spróbować LXLE, a jak chcesz kombinować to Tiny Core Linux XD
ogarnalem na jutubie Lubuntu calkiem przyjemny sie wydaje, obecnie jest w7 i lapek ledwo daje rade ; p, mozna zrobic opcje wyboru systemu przy starcie komputera w7 czy lubuntu? bo nie chce na poczatku tez od razu odinstalowywac w7