Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ciekawe ilu z was tak ma, że zapierdziela do pracy, gdzie czeka nudny projekt z legacy code, #!$%@? na wszelkie sposoby przez kilka lat z rzędu i musicie to debugować po kimś, a tak naprawdę chcielibyście rozwijać swoje zainteresowania, pisać w innym języku.. Tworzyć!

Mam 20 pomysłów i dosłownie ZERO czasu na realizację.

Ale życie to szajs. Wstajesz o 7:30, prysznic, kawa, tost i do roboty, w robocie jesteś godzinę później (#!$%@? dojazd). #!$%@? ten kod , przestawiasz wszystko i po 17 idziesz do domu. W transporcie myślisz nad swoimi wymarzonymi projektami, ale w domu czeka zona, dziecko, obowiązki i zasiadasz do kompa po 10-11 i starasz się wykrzesać z siebie iskierkę chęci do roboty nad czymś własnym i ni #!$%@? się nie da. W głowie siano.

#programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: xadereq
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ciekawe ilu z was tak ma, że zapier...

źródło: comment_bs2QMcnii8lcgxqXtAZ6mBJ6AcDDM6Eb.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Roboty w IT jest w tym momencie od #!$%@? i możesz przebierać w pracodawcach i projektach pod swoje "widzimisię". Zawsze słyszę takie jęczenie od ludzi, którym po prostu ciepło na posadzie i nie chce im się ruszać, bo właśnie to by wymagało jakiegokolwiek dodatkowego wysiłku.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pracy raczej nie licz że coś sensownego ci się uda pociągnąć. Są ludzie którym to się udaje, ale to rzadkie i raczej szkoda życia. Moja rada - poszukaj pracy w startupie, najlepiej nowym. Zero legacy code, jak będziesz miał szczęście to spory wpływ na technologie i rozwiązania używane w projekcie, a sama firma się cały czas rozwija, szuka klientów, inwestorów, zmienia wizję produktu. Nie ma porównania z korpo.
  • Odpowiedz
Nie ma porównania z korpo.


@Wap30: Triggered!!!!!

Tak, startup to jest to! Nikt nie wie, czy praca w ogóle ma sens, nikt nie wie, jak produkt ma wyglądać, nikt nic nie wie. Wymagania zmieniają się w cyklu dziennym, każda nowa osoba forsuje jakiś ulubiony gówno framework, dzięki czemu kod wygląda jak spaghetti z gównem. Pod koniec miesiąca CEO/Entrepreneur zapewnia, że pieniądze na wypłaty może będą za 3 miesiące, jak wystartuje nowy program dotacji unijnych. No ale jest Playstation, i darmowa
  • Odpowiedz
@fegwegw: Oczywiście nie mówię, że najgorszy startup jest lepszy niż najlepsze korpo. To, co piszesz na pewno ma czasem miejsce, moje doświadczenia akurat są całkowicie inne.

"Nikt nie wie, czy praca w ogóle ma sens" - moim zdaniem to akurat prawda w obu przypadkach, miałem w korpo projekty które po kilku miesiącach były zeskrobywane bez słowa. OP akurat pisze o pracy nad legacy codem. Mówisz, że mimo wszystko to ma większy sens niż praca dla startupu? O.o

"każda nowa osoba forsuje jakiś ulubiony gówno framework" - jak nie ma zdecydowanego leadera który ustali stack, metodologie i praktyki używane w projekcie (a potem pracuje nad przestrzeganiem tego przez zespół), to nie ma najmniejszego znaczenia czy to startup czy nie, i tak będzie burdel w
  • Odpowiedz
Zawsze możesz napisać do mnie i przyłączyć do mojego startupu . Szukam właśnie cto. Będzie kasa i wolność wyboru tego w jaki sposób będzie rozwinięty nasz produkt.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? no, mam tak samo (). Zero czasu na swoje projekty, bo gówniaczek w domu, bo żona, bo dom, bo #!$%@? mać... A jak już usiądziesz do klawiatury po 9 to gwóźdź w stół po 20 minutach.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z komentarzy wize, ze mnie zle zrozumieliscie. Lubie swoja prace. Zdobywam w niej bardzo cenne doswiadczenie i placa mi bardzo dobrze. Tylko po niej jestem tak intelektualnie przemielony, ze nie mam sily na ronienie wlasnych projektow, ktore wydaja mi sie o wiele ciekawsze.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: szukaj innej roboty. Spokojnie można znaleźć taką, gdzie możesz pisać coś ciekawego i w nowych technologiach. Bugi wiadomo że trzeba czasami naprawiać i taka nasza praca, ale jak się siedzi non stop w gównie, to nie ma sensu tam pracować, bo to bardzo słabo rozwija.
  • Odpowiedz