Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu planuję kupić BTC i właśnie dowiedziałem się, że jedna chyba z pierwszych giełd w Polsce Bitcurex zwinął interes razem z kasą. Z tego co czytałem znikneło w sumie BTC o łącznej wartośći około 5,7mln zł. Jak to jest, tego rynku nikt nie reguluje? Rozumiem, że wpłacam pieniądze jakiemuś Sebastianowi i ten może w każdej chwili zwinąć interes? Z tego co czytałem Bitmarket oczekuje weryfikacji po dowodzie osobistym, czy to nie za dużo jak na jakąś firmę bez nadzrou, która podobnie jak Bitcurex może zwinać interes z dnia na dzień? Jak wy sobie z tym radzicie, nie interesuje mnie daytrading, raczej kupić i śledzić kurs. Gdzie można kupić bezpiecznie BTC i jak się po takiej transakcji zachować? Czy są jakieś miejsca lub osoby mniej lub bardziej profesonalnie doradzające w tym temacie?
#bitcoin
  • 35
@rysiekryszard: @ewolucja_myszowatych:Dzięki nie spodziewałem się takiej szybkiej odpowiedzi, to, że pieniędzy nie należy trzymać na giełdzie akurat wiem, rozumiem, że to wystarczy plus portfel sprzętowy?

@pawlo74: o portfelach sprzętowych nie słyszałem, rozumiem, że pod uwagę mogę brać spokojnie urządzenia z tej listy. http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne/1039-przeglad-btcoinowych-portfeli-sprzetowych Teoreytcznie taki portfel też może mieć zmodyfikowane oporogramowanie i wysyłać klucz?

Czy możecie rzucić kilkoma giełdami niekoniecznie z Polski, np. Niemcy lub z innych krajów na
@pawlo74: wszystko się da moim zdaniem, zwłaszcza, jeśli ktoś chce zadziałąć na twoją niekorzyść, ale zostawymy to. Poczytam o tych portfelach, a wracając do giełd...

@ewolucja_myszowatych: @rysiekryszard: @d3c3ssi0: @pawlo74: czytałem w dyskusji o Nigerii, ewentualnie Chiny, czy ktoś z was handluje na tych rynkach? Wiem, że nie wszyscy chcą się dzielić wiedzą za darmo, ale na początek kilka wskazówek by się przydało. Może zamiast w polskim piekiełku
@rysiekryszard: nie da się. Na samym początku badałem to bardzo szczegółowo i rozmawiałem z fachowcami. Poczekaj jak wygrzebię to wszystko to zrobię jakiś opis i poradnik. Nie chcę teraz coś przekręcić. Zaraz zawołam fachowca on nam pomoże i powie jak to jest zabezpieczane. @kmicic77