Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu planuję kupić BTC i właśnie dowiedziałem się, że jedna chyba z pierwszych giełd w Polsce Bitcurex zwinął interes razem z kasą. Z tego co czytałem znikneło w sumie BTC o łącznej wartośći około 5,7mln zł. Jak to jest, tego rynku nikt nie reguluje? Rozumiem, że wpłacam pieniądze jakiemuś Sebastianowi i ten może w każdej chwili zwinąć interes? Z tego co czytałem Bitmarket oczekuje weryfikacji po dowodzie osobistym, czy to nie za dużo jak na jakąś firmę bez nadzrou, która podobnie jak Bitcurex może zwinać interes z dnia na dzień? Jak wy sobie z tym radzicie, nie interesuje mnie daytrading, raczej kupić i śledzić kurs. Gdzie można kupić bezpiecznie BTC i jak się po takiej transakcji zachować? Czy są jakieś miejsca lub osoby mniej lub bardziej profesonalnie doradzające w tym temacie?
#bitcoin
  • 35
  • Odpowiedz
@zarowka12: to jak wybierać giełdy? Jakimi kryteriami się kierujecie? Bitmarket, polsko języczna strona, powiedzmy, ze tam zdecyduje się na zakup. Teoretycznie właściciel może się w każdej chwili wycofać, spółka zarejestrowana jak niżej. To tak w odniesieniu do tego, czy kupować na polskich czy innych międzynarodowych giełdach...

BitMarket Limited
Global Gateway 8, Rue de la Perle
Providence, Mahe
Seszele
  • Odpowiedz
@arturccc: obecnie nie handluję BTC i nie analizowałem giełd. Ale chyba nie ma teraz takiej, która dawałaby jakieś gwarancje na zasadzie BFG. Być może tutaj by się przydała jakaś regulacja odnośnie tych depozytów. Ale to by pewnie musiało objąć najpierw kantory operujące zwykłymi walutami.
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: @pawlo74 : @arturccc: Portfele sprzętowe są obecnie najbezpieczniejszą metodą przechowywanie kryptowalut. W tej chwili nie są znane żadne pewne metody na odzyskanie kluczy prywatnych ze skradzionego portela sprzętowego, ale ludzie eksperymentują. Była metoda oscyloskopowa , ale Trezor wypuścił szybko aktualizację firmware'u i od tamtej pory nic mi nie wiadomo o tym, żeby komuś udał się atak na Trezora. Jednak zaleca się, aby traktować kradzież portfela sprzętowego
  • Odpowiedz