Wpis z mikrobloga

@Goofas a jaki pieniążek? I ile czasu dziennie siedzi przy monitorze? Może warto zainwestować w coś z redukcją niebieskiego światła + fickr free? jestem przy kompie przez większą część dnia i widzę wielką różnicę po zmianie monitora na taki
a jaki pieniążek?


@iforgestuff: 300-500 cbl

I ile czasu dziennie siedzi przy monitorze?


do 8 h

jestem przy kompie przez większą część dnia i widzę wielką różnicę po zmianie monitora na taki


Można wiedzieć jaki model monitora posiadasz?
@Goofas: to są rodzaje matryc, TN ma słabsze kolory ale szybki czas reakcji (przydatny w grach zwłaszcza FPSach), IPS ma lepsze kolory (przydatne przy zdjęciach, grafice) ale wolniejszy czas reakcji (nie ma znaczenia dla grafików) PVA to chyba IPS tylko że od Samsunga o ile pamiętam.
Ale piszesz że różowy zajmuje się fotografią ... niestety potrzebne są większe pieniądze na coś sensowego - dasz jej coś co i tak będzie miało inne barwy niż finalne zdjęcie.


@d3c3ssi0: Wiadomo, nie mam w tej chwili 12k na wydanie. Ale biorąc pod uwagę że w tej chwili ma stary monitor Samsunga to chciałbym na coś lepszego od tego, co ma w tej chwili. Nie spodziewam się, że w tym budżecie
@Goofas: LG 24MP48HQ-P, AOC i2476Vwm, AOC I2281FWH, LG 22MP58VQ-P - parę groszy droższe ale w tej półce cenowej najlepsze co można mieć dla fotografa (warto dopłacić te 30-40 zł ponad twój budżet). Będzie zadowolona.
@Goofas: w poprzednim wpisie podałem Ci jedyny sensowny model do 400 zł, który można było wtedy kupić - Philips z matrycą IPS. O tym czemu TN nie nadaje się do obróbki obrazu napisano wyżej.

@sorasill: monitor ma to do siebie, że z ilością przepracowanych godzin spada (najprościej mówiąc) jakość wyświetlanego obrazu. Kupowanie ekranu, który przez 3 lub więcej lat pracował po najmniej 8h dziennie to średni pomysł... Dlatego odradzam monitory
@DoDoLot słyszałem o wielu rzeczach. Nikt mi nie wmówi, że kolega wyżej kupi lapka za 10k + kiedy szuka monitora za 400 zł. Druga sprawa to, że żaden z tych laptopów co to je nazwałeś laptopami DTR nie ma matrycy dorównującej średniemu EIZO. Swoją drogą, skoro już ruszyłeś temat, to podrzuć swoją propozycję takiego laptopa. Ciekawe jakiej jakości matryca tam siedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)