Wpis z mikrobloga

Mirki, tak sie zastanawiam.
Czlowiek stosuję zbilansowana dietę, jego bilans kaloryczny jest zerowy, regularne treningi 3 razy w tygodniu.
I co sie dzieję? Czy w ten sposob nie idzie spalić tkanki tłuszczowej? Podobno po pół godzinie treningu organizm zaczyna spalac tkanke tłuszczową, trening trwa godzinę i co? Nie ma efektow? Taka osoba nie jest w stanie poprawic swojej sylwetki tylko dlatego, ze je tyle ile spala?

#dieta #mirkokoksy #trening
  • 8
@zerozerozero: Temat jest bardzo złożony. Zależy od rozkładu makrosów w diecie, od intensywności wysiłku. Generalizując, można napisać, że jeśli spalasz tyle ile przyswajasz to ani nie schudniesz, ani nie przytyjesz, ale to jest dość duże uproszczenie.

Pamiętaj, że waga to nie wszystko. Czasem efektem treningu (nie wiem jaki prowadzisz) jest zmiana kompozycji ciała na korzyść mięśni, a mięśnie są na ogół cięższe od tłuszczu, więc może się zdarzyć, że mimo zmiany
Ale tkanka tluszczowa spala sie tak czy siak podobno, serio nie ma możliwości poprawy sylwetki jezeli nie bede na plusie/minusie?
Czyli taki typowy sportowiec cale zycie albo jest na masie albo na redukcji bo inaczej efekty beda spadac?
Przyklad:
Jestem grubaskiem, cwicze, jem zdrowo i cale zycie bede grubaskiem?
@wiewior_s
@zerozerozero: No to jak już wyżej wspomniałem, jesteś w stanie jednocześnie spalić tkankę tłuszczową i zyskać na masie mięśniowej, ale to jest zależne od stosunku makroelementów w diecie.

Radzę podejść do tematu bardziej na luzie, bo na kalkulatorach z neta nie jesteś w stanie policzyć dokładnych wartości wydatku kalorycznego. Do przetworzenia białka organizm potrzebuje więcej energii, niż do przetworzenia węgli, automatycznie zwiększanie udziału białka w diecie kosztem węgli czy tłuszczy będzie
Podobno po pół godzinie treningu organizm zaczyna spalac tkanke tłuszczową


@zerozerozero: organizm spala tkankę tłuszczową cały czas. zmieniają się tylko nieznacznie proporcje.

Czyli taki typowy sportowiec cale zycie albo jest na masie albo na redukcji


@zerozerozero: tak, w sportach siłowych gdzie masz kategorie wagowe